Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hydrobudowa Polska ma cztery kontrakty o na 155 mln zł

0
Podziel się:

Konsorcjum z Hydrobudową za 52,1 mln zł netto (64,1 mln zł brutto) wybuduje infrastrukturę wodociągową i kanalizacyjną w Dąbrowie Górniczej w dzielnicach: Piekło i Antoniów. Partnerami spółki przy tym zadaniu są: PBG, Hydrobudowa 9 (w 100 proc. zależna od Hydrobudowy 9), KWG oraz Miko-Tech. Inwestycja ma zostać zakończona w I kwartale 2013 r.

Hydrobudowa Polska ma cztery kontrakty o na 155 mln zł
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEUWDywR

*Konsorcjum z Hydrobudową za 52,1 mln zł netto (64,1 mln zł brutto) wybuduje infrastrukturę wodociągową i kanalizacyjną w Dąbrowie Górniczej w dzielnicach: Piekło i Antoniów. Partnerami spółki przy tym zadaniu są: PBG, Hydrobudowa 9 (w 100 proc. zależna od Hydrobudowy 9), KWG oraz Miko-Tech. Inwestycja ma zostać zakończona w I kwartale 2013 r. *

Drugi zawarty w tym tygodniu kontrakt dotyczy budowy _ Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego w Poznaniu - kolebki państwowości i chrześcijaństwa w Polsce _. Inwestycję tę zrealizuje konsorcjum Hydrobudowy 9 (lider), Hydrobudowy Polska i spółki AK-Bud Kurant. Wartość kontraktu to 39,3 mln zł netto (48,3 mln zł brutto). Zamawiającym jest spółka Infrastruktura Euro Poznań 2012.

W drugiej połowie czerwca Hydrobudowa 9 jako lider konsorcjum podpisała umowę z MPWiK w Lublinie na modernizację oczyszczalni ścieków Hajdów. Wartość robót, które mają zostać zrealizowane do 2014 roku, wyceniono na blisko 25,6 mln zł netto (31,5 mln zł brutto). Partnerami Hydrobudowy 9 przy tym zadaniu są: PBG Technologia oraz Miko-Tech.

bEUWDywT

W czwartek, 30 czerwca, Hydrobudowa Polska ma podpisać umowę z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej w Zamościu na zaprojektowanie, wybudowanie, wyposażenie i uruchomienie Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Dębowcu. W ramach kontraktu o wartości 38,2 mln zł netto (47 mln zł brutto) powstanie m.in. sortownia odpadów komunalnych z linią do produkcji paliwa alternatywnego, kompostownia, kwatera składowania odpadów oraz infrastruktura związana z utylizacją innych odpadów. Realizacja umowy zakończy się w drugim kw. 2013 r.

Spółka podała, że obecnie prowadzonych jest jeszcze kilka postępowań przetargowych, w których konsorcja z udziałem spółek z grupy Hydrobudowy złożyły oferty z pierwszą ceną. Największe z nich to: budowa odcinka Trasy Słowackiego z tunelem pod Martwą Wisłą w Gdańsku (wartość oferty: 720 mln zł netto; konsorcjum: OHL, Hydrobudowa Polska, PBG, Aprivia, PRG Metro) oraz przebudowa węzła komunikacyjnego Rondo Kaponiera w Poznaniu (170,3 mln zł netto; konsorcjum: Aprivia, Hydrobudowa Polska, PRG Metro, OHL).

bEUWDywZ
bEUWDyxu
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)