Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hydrobudowa zmienia upadłość układową na likwidacyjną

0
Podziel się:

Zarząd Hydrobudowy Polska w upadłości układowej, podjął w poniedziałek uchwałę w sprawie złożenia wniosku do sądu upadłościowego o zmianę trybu postępowania upadłościowego z układowego na obejmujący likwidację majątku.

Hydrobudowa zmienia upadłość układową na likwidacyjną
(Dmitry Kalinovsky/Dreamstime)
bEKFvaol

Zarząd Hydrobudowy Polska w upadłości układowej, podjął w poniedziałek uchwałę w sprawie złożenia wniosku do sądu upadłościowego o zmianę trybu postępowania upadłościowego z układowego na obejmujący likwidację majątku - podała spółka w komunikacie.

Jak poinformowała hydrobudowa, decyzja zarządu jest spowodowana m.in.: obecną sytuacją finansową spółki, stwierdzonymi przez nadzorcę sądowego okolicznościami nieregulowania przez spółkę zobowiązań finansowych powstałych po dacie ogłoszenia upadłości, brakiem wpływów z realizacji kontraktów zawartych przez spółkę, stanem i wartością wolnego od obciążeń majątku spółki oraz brakiem możliwości dalszego kontynuowania działalności produkcyjnej.

Hydrobudowa złożyła na początku czerwca wniosek o upadłość układową. W tym samym miesiącu Sąd Rejonowy w Poznaniu postanowił o ogłoszeniu upadłości Hydrobudowy z możliwością zawarcia układu.

bEKFvaon

Na początku sierpnia rzecznik prasowy Hydrobudowy, Jakub Miler, poinformował PAP, że spółka prowadzi z bankami będącymi głównymi wierzycielami rozmowy na temat finansowania bieżącej działalności, ale widzi rosnące ryzyko upadłości likwidacyjnej.

Pod koniec sierpnia Zarządu Hydrobudowy ocenił w raporcie półrocznym, że nadal istnieje szansa na zawarcie układu, który umożliwiłby kontynuowanie bieżącej działalności, tym niemniej w świetle zdarzeń, które miały miejsce od momentu ogłoszenia upadłości, sytuacja spółki uległa znacznemu pogorszeniu i zarząd bierze pod uwagę zmianę kwalifikacji upadłości z układowej na likwidacyjną.

bEKFvaot
bEKFvaoO
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)