Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
12.04.2017 17:32

IAS uchyliła decyzje kontroli skarbowej dot. podatku spółki zależnej Action

Podziel się
Dodaj komentarz

Izba Administracji Skarbowej (IAS) uchyliła decyzje Urzędu Kontroli Skarbowej w Krakowie określające zobowiązania podatkowe spółki zależnej Action oraz kwestionujące kwoty odliczonego przez spółkę podatku na łączną kwotę 2,77 mln zł i tym samym przekazała sprawy do ponownego rozpoznania, podało Action w restrukturyzacji.

"Zarząd spółki powziął informację o otrzymaniu przez syndyka masy upadłości SFK Sp. z o.o. w upadłości (spółki zależnej emitenta) czterech decyzji dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Krakowie, w których dyrektor Izby Administracji Skarbowej uchylił decyzje dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Krakowie określające zobowiązania podatkowe oraz kwestionujące kwoty odliczonego przez spółkę podatku za okres od czerwca 2015 r. do września 2015 r. na łączną kwotę 2 766 008,00 zł. Uchylając przedmiotowe decyzje przekazano sprawy do ponownego rozpoznania" - czytamy w komunikacie.

"Organ odwoławczy jako jedną z przyczyn wydanego rozstrzygnięcia wskazał brak dowodów popełnienia nadużycia przepisów podatkowych skutkujących uszczupleniem należności skarbu państwa, która to okoliczność jest niezbędna do wyłączenia prawa do odliczenia podatku od towarów i usług" - podano także.

Grupa kapitałowa Action skupia firmy działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r. W 2015 r. miała 5,3 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz