Notowania

idm sa
03-03-2011 (15:54)

IDMSA liczy, że jego wyniki wzrosną o kilkadziesiąt procent

DM IDMSA spodziewa się, że wyniki finansowe grupy wzrosną o kilkadziesiąt procent w tym roku w porównaniu z 2010 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Emily2k/Dreamstime)

*DM IDMSA spodziewa się, że wyniki finansowe grupy wzrosną o kilkadziesiąt procent w tym roku w porównaniu z 2010 roku. *

Wartość zrealizowanych projektów ma przekroczyć 2 mld zł, a udział DM IDMSA w obrotach na rynku akcji i PDA ma podwoić się i przekroczyć 2 procent na koniec 2011 roku, poinformował prezes zarządu Grzegorz Leszczyński.

_ - Spodziewamy się dużo lepszego roku i liczymy, że wyniki będą skokowo lepsze. Spodziewamy się minimum kilkudziesięcioprocentowego wzrostu wyników finansowych grupy w tym roku _ - powiedział Leszczyński.

Zysk netto grupy wyniósł 44,1 mln zł w 2010 r. i był wyższy o 12 proc. w skali roku. _ - Ten rok pod względem wyników będzie zupełnie inny. W 2010 roku mieliśmy wiele transakcji, wyłączeń konsolidacyjnych i innych zdarzeń jednorazowych, wynikających z tak dużej liczby spółek w grupie o różnym profilu _ - powiedział prezes.

Przychody z działalności grupy wyniosły 166,8 mln zł wobec 138,3 mln zł rok wcześniej (wzrost o 21 proc.). Wynik z działalności podstawowej wzrósł o 49 r.r do 54,0 mln złotych.

Przychody z działalności maklerskiej wzrosły w skali roku o 9% do 16,3 mln zł, ale przychody z operacji papierami wartościowymi oraz z obsługi klientów instytucjonalnych spadły odpowiednio o 54% oraz 13% w skali roku.

- _ W tym roku stawiamy na odbudowę biznesu detalicznego w domu maklerskim. Zmieniliśmy platformę transakcyjną, a przede wszystkim ekipę zarządzającą. Nasz detal internetowy zbliżył się niemal do zera i choć jest to biznes mało znaczący dla wyników, to chcemy odzyskać ten kawałek rynku _- zaznaczył.

Leszczyński podtrzymał, że planowana wartość aktywów funduszu private equity Supernova IDM Fund (DM IDMSA od grudnia 2010 r. posiada 49,97% udziałów w spółce) na koniec tego roku ma sięgnąć 400 mln zł. W jego ocenie fundusz będzie w tym roku bardzo aktywny, jeśli chodzi o transakcje expressionreplaced7-IPO i IPO.

_ - Jeśli popatrzymy na styczeń i luty tego roku, to widać, że idziemy na wartość 2 mld zł projektów w całym roku _- powiedział prezes.

W tym roku dom maklerski zrealizował już projekty o łącznej wartości 233,5 mln zł:w tym IPO IDEA TFI o wartości 24,8 mln zł, IPO Polski Fundusz Hipoteczny o wartości 0,7 mln zł oraz niepubliczne emisje obligacji o wartości 208 mln zł.

Na ten rok planowanych jest kolejnych 5 IPO: Work Service, Mex Polska, Bowim, Global Cosmed. DM wprowadzi także na giełdę Supernova IDM Fund. Oferta, której zakończenie planowane jest na koniec tego roku będzie miała wartość 50-100 mln zł i zostanie poprzedzona pre-IPO o wartości 30 mln zł w I kw. oraz emisją obligacji wartości 100 mln zł w I kw.

_ - Chciałbym w tym roku podwoić udział w obrotach na rynku akcji i PDA. Na koniec roku powinniśmy przebić 2 proc. _- powiedział prezes.

W 2010 roku DM IDMSA zrealizował projekty o łącznej wartości 1,08 mld zł w tym 4 projekty IPO (Rank Progress o wartości 50 mln zł, OPTeam - 5,4 mln zł, 4fun Media - 14,4 mln zł oraz BSC Drukarnia Opakowań - 52,5 mln zł), a także niepubliczne oferty akcji o wartości 341,9 mln zł, niepubliczne oferty obligacji o wartości 584,2 mln zł, a także wezwanie do sprzedaży akcji o wartości 28 mln zł.

Leszczyński powiedział, że w tym roku spodziewa się dalszego dynamicznego wzrostu aktywów Idea TFI. - _ Byłbym zadowolony, gdybyśmy mieli 5 mld zł aktywów na koniec roku w Idea TFI. To by oznaczało, że ten biznes się rozwija _ - zaznaczył.

Na koniec 2010 r. wartość aktywów netto w funduszach zarządzanych przez Idea TFI wyniosły 1,91 mld złotych.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: idm sa, idm, rank progress, rnk, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz