Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Impexmetal chce przeznaczyć na inwestycje 30-40 mln zł

0
Podziel się

Impexmetal planuje wydać na inwestycje w tym roku 30-40 mln zł, wobec 28 mln zł w roku ubiegłym - poinformował Piotr Szeliga, prezes spółki.

Impexmetal chce przeznaczyć na inwestycje 30-40 mln zł
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)
bEigccAB

Dodał, że spółka chce w 2011 r. zwiększyć sprzedaż i zmniejszyć zadłużenie. W kolejnych latach Impexmetal zamierza zrealizować program inwestycyjny w hucie aluminium w Koninie, o wartości 400-500 mln zł.

_ - W zeszłym roku zainwestowaliśmy 28 mln zł, w tym roku nie będzie istotnej zmiany. Zainwestujemy 30-40 mln zł _ - powiedział Szeliga. Dodał, że przy pomocy tych środków będą rozwijane m.in. moce przetwórcze w Baterpolu. Na ten cel może zostać przeznaczonych kilkanaście mln zł.

W planach są też większe inwestycje w hucie aluminium _ Konin _. Miałyby one doprowadzić do podwojenia mocy produkcyjnych. Wartość tego programu wynosiłaby 400-500 mln zł, jednak na pewno nie zostanie on rozpoczęty w tym roku.

bEigccAD

_ - Byłby to program rozłożony w czasie, nie ma jeszcze jednak ostatecznej decyzji, czy będziemy go realizować w tej formule. Czekamy na opinię rady nadzorczej. Myślę, że najdalej w marcu-kwietniu definitywnie powiemy, czy program ma szansę być realizowany w takiej formie, czy będzie modyfikowany _ - powiedział Szeliga.

Prezes poinformował, że nie byłoby problemu z finansowaniem dużego programu inwestycyjnego w Koninie. Spółka liczy na fundusze unijne, zainwestowałaby też własne środki oraz kredyty. Nie ma planów emisji akcji.

Grupa Impexmetalu miała w zeszłym roku 76,9 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej, 107,5 mln zł zysku operacyjnego i 2,42 mld przychodów. - _ Myślę, że w 2011 roku jesteśmy w stanie ten wynik sprzedażowy poprawić _ - powiedział prezes.

Zadłużenie netto spółki na koniec grudnia wyniosło 334 mln zł. Prezes poinformował, że w tym roku może ono dalej spadać. Szeliga nie poinformował, jak będzie wyglądała rekomendacja zarządu dotycząca podziały zeszłorocznego zysku netto.

bEigccAJ

_ - Rekomendację zamieścimy w sprawozdaniu rocznym, natomiast z punktu widzenia Boryszewa, byłby to zapewne pożądany kierunek. Boryszew realizuje dużo przejęć, ma kilka podmiotów na celowniku, mógłby mądrze spożytkować te pieniądze _ - powiedział.

Jednostkowy zysk netto Impexmetalu w zeszłym roku wyniósł blisko 45 mln zł. - _ Nie wypłacaliśmy dotąd w formie dywidendy całego zysku netto, ale nawet gdybyśmy zdecydowali się przeznaczyć na nią 45 mln zł nie wpłynęłoby to negatywnie na kondycję grupy _ - powiedział Szeliga.

bEigccBe
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)