Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ipx
28.10.2008 15:45

Impexmetal rozważa przeniesienie produkcji za granicę

Aluminium Konin-Impexmetal rozważa możliwość przeniesienia produkcji aluminium za granicę z powodu rosnących cen energii elektrycznej w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

Aluminium Konin-Impexmetal rozważa możliwość przeniesienia produkcji aluminium za granicę z powodu rosnących cen energii elektrycznej w Polsce.

_ - Ceny energii elektrycznej w Polsce dochodzą do poziomu, który będzie determinował kwestię konieczności jakichś poważnych ruchów dotyczących spraw produkcyjnych, dlatego że one zaczynają już ewoluować w stronę tak zwanego progu wytrzymałości _ - powiedział Arkadiusz Krężel, przewodniczący rady nadzorczej spółki.

Przewodniczący poinformował, że producenci energii już żądają, aby w przyszłym roku przemysł płacił o połowę więcej za energię elektryczną niż ma to miejsce w tym roku.

_ - Może się okazać, że jeśli nie uda się wynegocjować cen niższych, to przy takiej progresji, w okresie najbliższych trzech lat, znaczna część produkcji będzie musiała zostać przeniesiona tam, gdzie koszty energii są niższe _ - powiedział.

Krężel dodał, że rozważane jest przeniesienie jedynie elektrolizy aluminium, czyli tej części produkcji, która jest najbardziej energochłonna. Produkcja aluminiowych wyrobów walcowanych pozostałyby w kraju.

Aluminium Konin-Impexmetal jest piątym konsumentem energii elektrycznej w Polsce.

Nieoficjalnie osoby związane z przemysłem ciężkim przyznają, że spółki już teraz pracują nad tym, gdzie przenieść swoją produkcję w związku z rosnącymi cenami energii elektrycznej. Dotyczy to przede wszystkim przemysłu hutniczego.

Tagi: ipx, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz