Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Impexmetal wezwał do sprzedaży akcji Hutmenu

0
Podziel się:

Impexmetal wezwał do sprzedaży 284.404 akcji Hutmena, stanowiących 10 proc. plus jedna akcja głosów na WZA spółki, po 8,59 zł za akcję

- poinformował w komunikacie CDM Pekao, pośredniczący w wezwaniu.

Przyjmowanie zapisów na akcje Hutmena będzie trwało od 9 do 17 października.

GPW zawiesiła obrót akcjami Hutmena w trakcie czwartkowej, a także na piątkowej sesji.

We wtorek Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zezwoliła spółce Impexmetal na przekroczenie progu 50 proc. głosów na WZA Hutmenu.

Impexmetal posiada obecnie 1.422.014 akcji spółki, co stanowi 49,99 proc. akcji i głosów na WZA.

"Wzywający nie zamierza w najbliższych latach, od dnia złożenia niniejszego wniosku, podejmować działań zmierzających do ubiegania się o decyzję o wycofaniu akcji Hutmen SA z publicznego obrotu" - napisano w komunikacie.

Impexmetal poinformował, że nie planuje zmiany charakteru działalności podstawowej Hutmena i zamierza wspierać rozwój spółki.

Hutmen SA jest jednym z największych producentów wyrobów z miedzi i jej stopów w Polsce. Impexmetal prowadzi działalność produkcyjną i handlową m.in. w sektorze przetwórstwa miedzi i stopów miedzi.

"Pozyskiwanie środków finansowych na rozwój Hutmena poprzez emisje akcji wzywający uzależnia od określenia w przyszłości poziomu niezbędnych inwestycji służących rozwojowi spółki" - napisano w komunikacie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)