Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Marvipol prognozuje sprzedaż. Importer Jaguara w Polsce spodziewa się dobrego roku

24
Podziel się

- Szacujemy, że roczna sprzedaż wyniesie nie mniej niż 1,7 tys., co oznacza minimum 33 procent wzrostu rok do roku - mówił prezes spółki.

Marvipol prognozuje sprzedaż. Importer Jaguara w Polsce spodziewa się dobrego roku
(Jesse Nandra/flickr (CC BY 2.0))
bEicCyzV

Marvipol ocenia, że sprzedaż jego segmentu motoryzacyjnego wzrośnie o co najmniej 33 procent w tym roku, a w kolejnym - ponownie o kilkanaście procent - poinformował prezes i główny akcjonariusz spółki Mariusz Książek. Motorem sprzedaży będą już dobrze znane klientom klasyczne modele, jak również bardzo dobrze sprzedające się nowości.

- Pierwotnie ocenialiśmy, że w całym roku sprzedaż samochodów wyniesie ok. 1,6 tys. sztuk. Dziś szacujemy, że roczna sprzedaż wyniesie nie mniej niż 1,7 tys., co oznacza minimum 33 procent wzrostu rok do roku - powiedział Książek. Ocenił, że w 2017 r. dynamika wzrostu sprzedaży może wynieść kilkanaście procent.

- Motorem napędowym sprzedaży są zarówno bardzo dobrze znane polskim klientom już klasyczne modele Jaguar Land Rover, Range Rover, Range Rover Sport, Range Rover Evoque i Jaguar XF na czele, jak również bardzo dobrze sprzedające się nowe modele: wprowadzone w 2015 r. Jaguar XE i Land Rover Discovery Sport oraz tegoroczny debiutant - Jaguar F-Pace. Ostatni z modeli został niedawno najlepiej sprzedającym się modelem Jaguara w 94-letniej historii spółki, a w Polsce, pomimo iż został wprowadzony do sprzedaży w kwietniu br., jest czwartym pod względem wolumenu najlepiej sprzedającym się samochodem z oferty Jaguar Land Rover - poinformował Książek.

bEicCyzX

Wchodząca w skład grupy Marvipol British Automotive Polska sprzedała do dilerów w ciągu ośmiu miesięcy tego roku 1 317 samochodów Jaguar Land Rover, tj. o 62 procent więcej niż w analogicznym okresie 2015 roku i o 4 procent więcej niż w całym 2015 roku.

W ubiegłym roku segment motoryzacyjny grupy sprzedał 1,27 tys. samochodów Jaguar Land Rover, odnotowując 13-proc. wzrost.

Spółki z segmentu motoryzacyjnego Marvipol są generalnymi importerami i dilerami Jaguar Land Rover w Polsce. Grupa posiada dwa salony sprzedaży Jaguar Land Rover w Warszawie oraz salony w Łodzi i w Gdańsku. 31 maja br. Marvipol S.A. poinformowała o zawarciu przez British Automotive Polska SA., spółkę z grupy Marvipol, nowej umowy importerskiej z Jaguar Land Rover Limited. Umowa została zawarta na czas nieokreślony, z dwuletnim okresem wypowiedzenia.

W pierwszej połowie 2016 roku segment motoryzacyjny wypracował 294,4 mln zł skonsolidowanych przychodów (32 procent wzrost rok do roku). Wynik z działalności z segmentu wyniósł 24,1 mln zł (wzrost o 22 procent).

bEicCyAd

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów marki Jaguar i Land Rover w Polsce. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 roku W 2015 roku spółka miała 694,17 mln zł skonsolidowanych przychodów.

bEicCyAy
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(24)
Piotr
5 lata temu
efekt 500+
Tom
5 lata temu
nie kupujcie tego gówna z Anglii tam morduja naszych rodaków
Maciej Bober
5 lata temu
aaaa i nad morzem tez bylem dzięki 500 + , idioci, idioci!
bEicCyAz
Maciej Bober
5 lata temu
tak, kupię sobie auto w wersji standard za minimum 150 tys bo dostaję 500 na pomoc w wychowaniu drugiego dziecka. Kochana Polska :):):)
gut
5 lata temu
czyżby znowu 500 plus... zadziałało....
...
Następna strona