Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
03.02.2016 16:32

ING BSK planuje integrację działalności maklerskiej w banku

Podziel się
Dodaj komentarz

ING Bank Śląski ma zamiar włączyć działalność maklerską Domu Maklerskiego ING Securities w swoje struktury. Celem zmian jest integracja wszystkich usług maklerskich w jednym podmiocie, tj. w banku i wzrost rentowność działalności maklerskiej, podał ING BSK.

"Dzięki integracji usług maklerskich ING Bank Śląski będzie mógł przedstawić klientom pełną i spójną ofertę usług finansowych świadczonych w ramach jednego podmiotu. Obecnie zarówno ING Securities, jak i ING Bank Śląski świadczą usługi maklerskie w różnych, niepokrywających się zakresach. Dlatego zasadniczym celem planowanych zmian jest doprowadzenie do integracji w ING Banku Śląskim wykonywania usług maklerskich, dotychczas świadczonych za pośrednictwem obu podmiotów" - czytamy w komunikacie.

Włączenie domu maklerskiego w struktury banku odbędzie się poprzez przeprowadzenie podziału przez przejęcie ING Securities. Plan podziału zostanie przedstawiony do zatwierdzania podczas walnego zgromadzenia ING Banku Śląskiego, ING Securities oraz spółki Nowe Usługi.

"Koncentracja świadczenia usług maklerskich w ramach ING Banku Śląskiego pozwoli na m.in. na uproszczenie procesów związanych z obsługą klientów, poszerzenie dostępności usług maklerskich dla klientów Grupy ING Banku, ograniczenie kosztów oraz stworzenie zintegrowanej organizacji obsługującej kompleksowo klientów instytucjonalnych i detalicznych. Integracja ma doprowadzić do wzrostu rentowność działalności maklerskiej" - powiedział prezes ING Securities Marcin Giżycki, cytowany w komunikacie.

Bank podał, że w celu rozdzielenia działalności maklerskiej i niemaklerskiej działalność reklamowa i edukacyjna zostanie przeniesiona do spółki Nowe Usługi. Pozwoli to na podniesienie jakości oferowanych usług w wyniku ścisłej specjalizacji, podsumowano w komunikacie.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 2004 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz