Notowania

industrial milk company
11.10.2011 14:08

ING obniżyło cenę docelową dla spółki z Ukrainy

Analitycy ING obniżyli cenę docelową dla akcji producenta rolnego działającego na Ukrainie Industrial Milk Company do 15 zł z 18 zł, jednocześnie podtrzymując rekomendację 'kupuj', wynika z raportu datowanego na 10 października.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)

Analitycy ING obniżyli cenę docelową dla akcji producenta rolnego działającego na Ukrainie Industrial Milk Company do 15 zł z 18 zł, jednocześnie podtrzymując rekomendację _ kupuj _, wynika z raportu datowanego na 10 października.

W dniu 7 października 2011 kurs wynosił 9 zł, co dawałoby potencjał wzrostu do wyceny na poziomie 66,7 procent.

_ Po anulowaniu ograniczeń eksportowych i pomimo sezonowego spadku cen płodów rolnych, oczekujemy, że zyski IMC znacznie wzrosną w 2012 roku. Zarząd celuje w osiągnięcie 100 tys. ha i EBITDA w wysokości 50 mln USD, czego rezultatem byłoby szacunkowe EV/EBITDA na poziomie 2,5 x na 2012 _ - napisano w raporcie.

_ Firma skupia się na kukurydzy, gdzie popyt został wzmocniony przez produkcję biopaliw, głównie w USA i jej użycie jako składnik pasz, ze względu na podwyższone spożycie mięsa w Chinach _ - dodano.

ING prognozuje że spółka osiągnie w 2011 i 2012 roku odpowiednio 57 mln USD i 87 mln USD na poziomie przychodów, znormalizowana EBITDA odpowiednio 27 mln USD i 39 mln USD i odpowiednio 20 mln USD i 25 mln USD na poziomie znormalizowanego zysku netto.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: industrial milk company, imc, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz