Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ING wyemituje obligację za 500 mln zł

0
Podziel się:

Spółka PBG oraz jej spółka zależna Hydrobudowa Włocławek podpisały z ING Bankiem Śląskim umowę na emisję obligacji w kwocie 500 mln zł.

ING wyemituje obligację za 500 mln zł
bETIfcKZ

*Spółka PBG, zajmująca się serwisowaniem i budową instalacji wydobywczych dla górnictwa gazu ziemnego i ropy naftowej oraz jej spółka zależna Hydrobudowa Włocławek podpisały z ING Bankiem Śląskim umowę agencyjną i dealerską na emisję obligacji na łączną kwotę nominalną 500 mln zł. *
"Przedmiotem zawartych umów jest organizacja i przeprowadzenie przez ING Bank Śląski trzyletniego programu emisji obligacji dla spółki PBG oraz Hydrobudowy Włocławek" - czytamy w komunikacie.

Spółki w ramach programu planują emisje zabezpieczonych obligacji kuponowych o stałym lub zmiennym oprocentowaniu, z terminem zapadalności od 2 lat do 5 lat do maksymalnej kwoty 500 mln zł.

"Zabezpieczeniem emitowanych obligacji będą wzajemne poręczenia wystawione przez emitentów oraz przez spółki z Grupy Kapitałowej PBG, których sprzedaż licząc narastająco na koniec każdego kwartału przekroczyła 5 peoc. sprzedaży skonsolidowanej Grupy Kapitałowej PBG za ten okres" - czytamy dalej.

bETIfcLb

Obligacje emitowane będą w seriach i oferowane w ofercie niepublicznej, a ich wartość nominalna obligacji równać się będzie 100.000 zł lub wielokrotność tej kwoty.

"Celem emisji jest obniżenie kosztów oraz dywersyfikacja źródeł finansowania" - głosi komunikat.

Narastająco w I-III kw. 2007 roku grupa PBG miała 62,34 mln zł zysku wobec 30,10 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 800,08 mln zł wobec 421,96 mln zł.

bETIfcLC
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)