Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Integer.pl na problemach firmy InPost straci miliony złotych

12
Podziel się

Korekta wyników ma związek z wycofaniem się firmy z obsługi przesyłek listowych tradycyjnych, tj. innych niż e-commerce.

Integer.pl na problemach firmy InPost straci miliony złotych
(Integer.pl)
bDTGqvTp

W związku z restrukturyzacją działalności spółki zależnej InPost Integer.pl dokonał odpisów aktualizujących oraz utworzył rezerwy, które obniżą jego skonsolidowany wynik netto o 90,67 mln zł.

W komunikacie spółki Integer.pl czytamy, że w związku z restrukturyzacją działalności InPost S.A. (spółki zależnej emitenta) firma dokonała szeregu odpisów aktualizacyjnych, które będą miały wpływ na wyniki jednostkowy i skonsolidowany spółki. Korekta wyników ma związek z wycofaniem się firmy z obsługi przesyłek listowych tradycyjnych, tj. innych niż e-commerce.

Wartość rzeczowych aktywów trwały związanych z działalnością listową zmniejszono o 1,347 mln złotych, a wartość udziałów w spółce zależnej Integer.pl Inwestycje Sp. z o.o. obniżono o 15,276 mln złotych.

bDTGqvTr

Notowania akcji Integer.pl w tym roku

Dodatkowo, tego samego dnia, jednostki zależne Integera podjęły decyzję o dokonaniu odpisów aktualizujących lub rezerw, które w całości ujęte będą w skonsolidowanym półrocznym sprawozdaniu finansowym Integera.

Dotyczą one wartości niematerialnych związanych z działalnością listową w kwocie 24,596 mln zł, rzeczowych aktywów trwałych związane z działalnością listową w kwocie 3,399 mln zł, obciążeń z tytułu odroczonego podatku w kwocie 16,190 mln zł oraz należności w kwocie 5,938 mln zł.

Spółka związała również rezerwy z tytułu sprzedanych znaczków w kwocie 287 tys. zł oraz z tytułu umowy najmu w kwocie 459 tys. zł.

bDTGqvTx

Spadek wyników spółki

Tego samego dnia zarząd spółki zależnej Integera - InPost S.A. podjął decyzję o dokonaniu na poziomie skonsolidowanego raportu półrocznego InPostu odpisu aktualizującego wartość firmy w kwocie 38,444 mln zł.

"W ocenie emitenta wpływ dokonania wyżej opisanych odpisów aktualizacyjnych oraz utworzenia rezerw na wynik jednostkowy netto emitenta będzie wynosił łącznie - (minus) 16 623 tys. zł, natomiast ich wpływ na skonsolidowany wynik netto grupy kapitałowej będzie wynosił łącznie - (minus) 90 673 tys. zł" - czytamy dalej w komunikacie.

bDTGqvTy

Zmiany profilu działalności spółki

W lipcu tego roku InPost poinformował, że podjął decyzję o zakończeniu działalności w zakresie obsługi przesyłek listowych tradycyjnych, tj. przesyłek innych niż przesyłki e-commerce. InPost wskazał, że decyzja została podjęta po szczegółowej analizie modelu tej działalności oraz w oparciu o efekty podejmowanych uprzednio przez spółkę działań restrukturyzacyjnych segmentu listowego, które wprawdzie przyniosły oszczędności na poziomie oczekiwanym przez zarząd, ale z uwagi na drastyczny spadek przychodów oraz brak możliwości dalszej redukcji kosztów okazały się niewystarczające do osiągnięcia założonych rezultatów.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

bDTGqvTS
KOMENTARZE
(12)
Były klient
5 lata temu
Jak byście wiedzieli jak to działa od wewnątrz... to byście koperty ze starymi gaciami nie chcieli wysłać! Buta, arogancja, niekompetencja!!! Z daleka od nich! Zwłaszcza sklepy internetowe - UWAGA!!!
zenek
5 lata temu
Nie to że jestem fanem Poczty Polskiej ale jak dotąd moje wszystkie kontakty z InPostem ( wyłączywszy paczkomaty ) to była jakas kleska. Listy idące wiecznośc, zamknięte punty odbioru przesyłek polecony itd.
aga
5 lata temu
oddajcie moją wypłatę skurkowańcy!
bDTGqvTT
gość2
5 lata temu
Chyba już wiem dlaczego list doręczany przez InPost do mnie nadal nie dociera w tym miesiącu. Ktoś ma tak jeszcze?
iza
5 lata temu
ostanio jakośc usług inpost znacznie sie pogorszyła