Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Internet Group nie będzie odwoływał się od decyzji sądu o upadłości

0
Podziel się

Zarząd spółki Internet Group w porozumieniu z syndykiem masy upadłościowej zdecydował o nieodwoływaniu się od decyzji o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej spółki, podała firma.

Internet Group nie będzie odwoływał się od decyzji sądu o upadłości
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)
bDTHgYER

*Zarząd spółki Internet Group w porozumieniu z syndykiem masy upadłościowej zdecydował o nieodwoływaniu się od decyzji o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej spółki, podała firma. *

- _ Odwołanie się od postanowienia sądu jest – w świetle kolejnych zdarzeń – bezzasadne. Mamy plan zrestrukturyzowania grupy, mamy inwestorów, którzy chcą w tym procesie uczestniczyć i mamy perspektywę dobudowania wartości do aktywów, które pozostały _ – powiedział prezes Jan Ryszard Wojciechowski.

Spółka poinformowała, że dokonała wszystkich niezbędnych czynności, aby przedstawić wierzycielowi projekt porozumienia oparty o rzeczywiste transakcje z inwestorami. Obecnie Internet Group czeka na wynik prac departamentu restrukturyzacji i windykacji BRE Banku.

bDTHgYET

- _ Naszym nadrzędnym celem była i nadal jest realizacja zobowiązań wobec głównego wierzyciela, zapewniając przy tym bezpieczeństwo naszych akcjonariuszy _ - dodał prezes.

Spółka podała, że uzyskała opinie dwóch renomowanych kancelarii prawnych, z których wynika, że strategia zarządu jest racjonalna i dlatego podjął decyzję o nieskładaniu zażalenia na postanowienie sądu.

W połowie października Sąd Rejonowy zdecydował o rozpoczęciu postępowania upadłościowego obejmującego likwidację spółki Internet Group. Postanowienie to jest prawomocne od 6 grudnia.

bDTHgYFu
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)