Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Intersport liczy na 40 proc. dynamikę wzrostu wyników

0
Podziel się:

Intersport liczy, że przez następne kilka lat uda się utrzymać ok. 40 proc. dynamikę wzrostu wyników - powiedział Artur Mikołajko, prezes spółki.

Intersport liczy na 40 proc. dynamikę wzrostu wyników

Intersport liczy, że przez następne kilka lat uda się utrzymać ok. 40 proc. dynamikę wzrostu wyników - powiedział Artur Mikołajko, prezes spółki.

Spółka nie wyklucza, że w II połowie roku możliwe będzie podniesienie prognoz. - _ Myślę, że ta około 40 proc. dynamika wzrostu wyników jest możliwa do utrzymania przez najbliższe kilka lat. Liczymy, że będziemy otwierać pięć sklepów rocznie _ - powiedział Mikołajko.

W czwartek przed sesją Intersport opublikował prognozę wyników na 2008 rok.

Spółka prognozuje, że zysk netto firmy w 2008 roku wzrośnie o 46 proc. w stosunku do roku 2007 i wyniesie 6,74 mln zł. Przychody mają być większe o 39 proc. i mają wynieść 205,3 mln zł.

Zdaniem zarządu spółki prognoza jest raczej konserwatywna i niewykluczone, że możliwa będzie jej korekta w górę.

- _ Możliwe, że w drugim półroczu, raczej na jesieni, podniesiemy prognozy wyników _ - powiedział prezes.

Intersport zakłada, że w tym roku otwartych będzie przynajmniej 5 nowych sklepów.

- _ Pięć sklepów otworzymy na pewno. Myślimy, że będzie ich więcej _ - powiedział prezes Mikołajko podczas konferencji prasowej.

Na koniec 2008 roku sieć sprzedaży będzie liczyć co najmniej 24 sklepy o łącznej powierzchni ok. 24 tys. m kw.

Spółka liczy, że otwieranie minimum 5 salonów sportowych rocznie zapewni spółce pozycję lidera pod względem ilości sklepów sportowych w Polsce i zwiększy udział w rynku z obecnych 13 proc. do 20 proc.

_ Rok temu DM Penetrator prognozował, że w 2008 roku Intersport może osiągnąć 12,2 mln zł zysku netto. _"Zakładaliśmy większe obroty, szybszy rozwój sieci przy wyższej marży. Wolniejsze tempo rozwoju wynika z okoliczności obiektywnych, tzn. centra handlowe się nie budują" - powiedział na konferencji Artur Olender, prezes DM Penetrator.

Po czterech kwartałach 2007 roku zysk netto Intersportu wyniósł 4,63 mln zł i wzrósł odpowiednio o 57 proc. wobec 2,95 mln zł osiągniętych w 2006 roku. Przychody spółki wyniosły 147,8 mln zł wobec 105 mln zł w 2006 roku, co stanowi wzrost o 40 proc.

Na początku stycznia sieć sklepów sportowych Intersport Polska obniżyła prognozę przychodów na 2007 rok do 147,4 mln zł ze 168 mln zł, pozostawiając bez zmian prognozowany zysk netto na poziomie 4,6 mln zł.

Spółka tłumaczyła obniżenie prognozy opóźnieniem w otwarciach nowych centrów handlowych, gdzie zlokalizowane są salony Intersport.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)