Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Intersport stawia na duże sklepy

0
Podziel się:

Do końca roku spółka chce otworzyć trzy sklepy, z czego dwa wielkopowierzchniowe - podała spółka w komunikacie prasowym.

Intersport stawia na duże sklepy

*Intersport otworzył w Łodzi swój pierwszy sklep wielkopowierzchniowy. Do końca roku spółka chce otworzyć trzy sklepy, z czego dwa wielkopowierzchniowe - podała spółka w komunikacie prasowym. *

_ Otwierając salony wielkopowierzchniowe, chcemy zwiększyć efektywność sprzedaży. Sklepy tego typu posiadają wiele atutów: mają niższą cenę najmu, dają możliwość lepszej prezentacji towarów, pozwalają na wprowadzenie multiserwisu sportowego oraz właściwą ekspozycję nowości _ - powiedział Artur Mikołajko, prezes Intersport Polska.

Pierwszy sklep wielkopowierzchniowy został właśnie otwarty w Łodzi. Ma 2.150 mkw powierzchni.

Poza salonem w Łodzi spółka otworzyła w tym roku salony w Poznaniu i Bydgoszczy. Do końca roku sieć sklepów Intersport ma się powiększyć o kolejne trzy sklepy: w Białymstoku, Poznaniu i Gdyni, z czego dwa wielkopowierzchniowe.

Obecnie Intersport Polska prowadzi sprzedaż w 22 salonach w 11 miastach w Polsce. Łączna powierzchnia salonów wynosi ponad 22,2 tys. mkw. Na koniec 2007 roku powierzchnia salonów sportowych Intersport wynosiła 18 tys. mkw. Tegoroczne otwarcia zwiększą powierzchnię sprzedaży do ponad 28 tys. mkw, co stanowi wzrost o 55 proc.

W 2007 roku przychody ze sprzedaży Intersport Polska wyniosły 147,8 mln zł, a zysk netto 4,6 mln zł, tj. odpowiednio o 40,3 proc. i 57 proc. więcej niż w 2006 roku.

Po dwóch kwartałach 2008 roku spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 89,7 mln zł, co stanowi wzrost o 43 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku 2007. Zysk netto wyniósł w pierwszym półroczu wyniósł 0,57 mln zł.

Opublikowana w lutym 2008 roku prognoza finansowa zakłada osiągnięcie w bieżącym roku przychodów ze sprzedaży w wysokości 205,3 mln zł oraz zysku netto 6,7 mln zł, tj. odpowiednio więcej o 39 proc. i 46 proc. niż w 2007 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)