Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inwestorzy z Hiszpanii i Indii zainteresowani spółką z GPW

0
Podziel się:

Spółka zamierza pozyskać inwestora strategicznego do końca pierwszego kwartału 2014 roku.

Inwestorzy z Hiszpanii i Indii zainteresowani spółką z GPW
(Andreyuu/iStockphoto)

Spółki z Hiszpanii i Indii złożyły ofertę za zakup akcji Protektora. Negocjacje w sprawie wyboru inwestora strategicznego powinny się zakończyć do końca pierwszego kwartału - podała spółka w komunikacie prasowym.

_ - Aktualnie mamy na stole dwie oferty z cenami. O lubelską spółkę powalczą firmy z Indii i Hiszpanii. Niebawem zajmiemy się organizacją spotkań inwestorów z największymi akcjonariuszami. Do końca stycznia 'rzutem na taśmę' ofertę powinien złożyć jeszcze koncern z USA. Na tym zamkniemy zbieranie ofert. Moim zdaniem do końca pierwszego kwartału negocjacje powinny zostać zamknięte _ - powiedział, cytowany w komunikacie, Paweł Jagiełło, wiceprezes Access2, firmy prowadzącej negocjacje w imieniu Protektora.

Piotr Skrzyński, prezes Protektora, poinformował, że w czwartym kwartale spółka poprawiła wyniki rok do roku, a ten rok powinien być lepszy od ubiegłego.

Protektor liczy na pozyskanie około 8 mln zł ze sprzedaży swojej siedziby.

_ - W tej chwili mamy dwóch chętnych. Jeden z nich stara się o uzyskanie dotacji z UE na zakup naszej nieruchomości, co ma być sfinalizowane w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Liczę, że i ta sprawa zakończy się w pierwszym kwartale. Większość pozyskanych środków przeznaczymy na spłatę zadłużenia oraz przeprowadzkę montażu obuwia z centrum Lublina _ - powiedział, cytowany w komunikacie, Skrzyński.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)