Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inwestorzy z Hong Kongu wściekli. Bankierzy pod lupą

0
Podziel się:

Dochodzenie ma wyjaśnić, czy bankierzy nie oszukali klientów i nie złamali prawa.

Inwestorzy z Hong Kongu wściekli. Bankierzy pod lupą
(PAP/EPA)
bFgcpUdh

Dochodzenie ma wyjaśnić czy bankierzy nie złamali prawa.

Specjalna komisja ma wyjasnić czy przy sprzedaży produktów finansowych powiązanych z upadłym amerykańskim bankiem Lehman Brothers nie doszło do zaniedbania obowiązków i czy w związku z tym przedstawiciele banków z Hong Kongu nie powinni zostać ukarani.

Jak donosi CNN inwestorzy, którzy stracili swoje pieniądze protestowali przed siedzibą komisji prawnej, która zdecydowała o wszczęciu dochodzenia.

bFgcpUdj

Po siedmiu godzinach obrad większość jej członków zgodziła się, że należy przeprowadzić postępowanie wyjaśniające i w tym celu wezwać szefów nadzoru finansowego i bankierów oraz przyjrzeć się wewnętrznym dokumentów banków.

Zdaniem przedstawicieli komisji bankowi sprzedawcy nie wyjaśniali w pełni klientom, że produkty, które im oferują są połączone z amerykańskim bankrutem, przez co inwestorzy wierzyli, że są to produkty obarczone małym ryzykiem.

David Li, bankier z Hong Kongu uważa, że dochodzenie spowolni wysiłki banków, które starają się dojść do porozumienia z inwestorami i zrujnują reputację Hong Kongu jako międzynarodowego centrum finansowego.

Związek banków Hong Kongu wydał oświadczenie, w którym ma nadzieję, że komisja będzie dyskretna przy posługiwani9u się danymi klientów i informacjami dotyczącymi kondycji banków.

bFgcpUdp

ZOBACZ MATERIAŁ O PERSPEKTYWACH GOSPODARKI HONG KONGU W 2009 ROKU (ang.):

bFgcpUdK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)