Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Irlandzka Grupa Inwestycyjna ma pozwolenie na budowę Solaris Center

0
Podziel się:

Irlandzka Grupa Inwestycyjna (IGI), która ma przejąć kontrolę operacyjną nad giełdowym deweloperem Reinhold, otrzymała prawomocne pozwolenie na budowę centrum handlowo-rozrywkowego Solaris Center w Toruniu

Irlandzka Grupa Inwestycyjna ma pozwolenie na budowę Solaris Center
(Carta Blanca)

Irlandzka Grupa Inwestycyjna (IGI), która ma przejąć kontrolę operacyjną nad giełdowym deweloperem Reinhold, otrzymała prawomocne pozwolenie na budowę centrum handlowo-rozrywkowego Solaris Center w Toruniu o wartości ponad 300 mln zł. W IV kw. 2011 roku ruszą prace budowlane, poinformowała spółka w komunikacie.

_ Obiekt, o łącznej powierzchni najmu 35 tys. m.kw., to największa z planowanych dotąd inwestycji w bezpośredniej bliskości centrum Torunia. Solaris Center powstanie u zbiegu ulicy Gałczyńskiego z Szosą Chełmińską i Aleją 700-lecia. Firma zainwestuje w Toruniu ponad 300 mln zł _ - czytamy w komunikacie.

Zakończenie prac planowane jest na połowę 2013 roku, podano również.

IGI posiada w swoim portfolio m.in. wielofunkcyjny projekt Solaris Center zlokalizowany w ścisłym centrum Opola, który rocznie odwiedzany jest przez ponad 5 mln klientów. Łączna wartość realizowanych projektów szacowana jest na 1 mld euro.

W 2010 r. IGI zawarło porozumienie z Alterco oraz funduszem Rubicon Partners dotyczące wspólnego zaangażowania inwestycyjnego w Reinhold Polska AB. Obecnie Alterco i Reinhold realizują wzajemne zobowiązania wynikające z Umowy Inwestycyjnej, a transakcja ma zostać sfinalizowana w maju br. Kontrolę operacyjną nad Reinhold Polska sprawować ma IGI, której prezes Padraic Coll kieruje już firmą Reinhold Polska AB.

| |
| --- |

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)