Notowania

rbc
28.04.2011 13:12

Irlandzka Grupa Inwestycyjna ma pozwolenie na budowę Solaris Center

Irlandzka Grupa Inwestycyjna (IGI), która ma przejąć kontrolę operacyjną nad giełdowym deweloperem Reinhold, otrzymała prawomocne pozwolenie na budowę centrum handlowo-rozrywkowego Solaris Center w Toruniu

Podziel się
Dodaj komentarz
(Carta Blanca)

Irlandzka Grupa Inwestycyjna (IGI), która ma przejąć kontrolę operacyjną nad giełdowym deweloperem Reinhold, otrzymała prawomocne pozwolenie na budowę centrum handlowo-rozrywkowego Solaris Center w Toruniu o wartości ponad 300 mln zł. W IV kw. 2011 roku ruszą prace budowlane, poinformowała spółka w komunikacie.

_ Obiekt, o łącznej powierzchni najmu 35 tys. m.kw., to największa z planowanych dotąd inwestycji w bezpośredniej bliskości centrum Torunia. Solaris Center powstanie u zbiegu ulicy Gałczyńskiego z Szosą Chełmińską i Aleją 700-lecia. Firma zainwestuje w Toruniu ponad 300 mln zł _ - czytamy w komunikacie.

Zakończenie prac planowane jest na połowę 2013 roku, podano również.

IGI posiada w swoim portfolio m.in. wielofunkcyjny projekt Solaris Center zlokalizowany w ścisłym centrum Opola, który rocznie odwiedzany jest przez ponad 5 mln klientów. Łączna wartość realizowanych projektów szacowana jest na 1 mld euro.

W 2010 r. IGI zawarło porozumienie z Alterco oraz funduszem Rubicon Partners dotyczące wspólnego zaangażowania inwestycyjnego w Reinhold Polska AB. Obecnie Alterco i Reinhold realizują wzajemne zobowiązania wynikające z Umowy Inwestycyjnej, a transakcja ma zostać sfinalizowana w maju br. Kontrolę operacyjną nad Reinhold Polska sprawować ma IGI, której prezes Padraic Coll kieruje już firmą Reinhold Polska AB.

| |
| --- |

Tagi: rbc, rhd, alt, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz