Notowania

mag
03.04.2013 13:38

Jaka będzie cena sprzedaży akcji Kruka?

Rozpoczął się book building na wszystkie akcje Kruka posiadane przez Enterprise Investors.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Emily2k/Dreamstime)

Dotychczasowy przebieg budowy księgi popytu na akcje Kruka sugeruje, że Enterprise Investors nie powinien mieć problemu ze sprzedażą pakietu przy cenie 57 zł za akcję, ale jest też możliwe, że ostateczna cena będzie nieco wyższa - poinformowały dwa źródła rynkowe.

_ Nie powinno być problemu ze sprzedaniem oferty przy cenie 57 zł. Pojawiają się też sygnały, że cena może być nieco wyższa, być może do 59 zł _ - poinformowało PAP pierwsze źródło. Drugi rozmówca potwierdził, że popyt na akcje Kruka na razie ustabilizował się w okolicach 57 zł.

_ Z tego co słychać to zdecydowana większość oferty trafi do OFE _ - dodał.Trzy niezależne źródła poinformowały, że rozpoczął się book building na wszystkie akcje Kruka posiadane przez Enterprise Investors, stanowiące blisko 25 proc. w kapitale zakładowym spółki.

Book building ma się zakończyć w środę ok. 16.00. Polish Enterprise Fund IV, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, posiada 4.196.550 akcji spółki, stanowiących 24,83 proc. kapitału.Kruk zajmuje się windykacją wierzytelności konsumenckich.

W ciągu ostatnich dni opublikowano trzy rekomendacje dla spółki Kruk. DI BRE zalecił _ kupuj _ przy cenie docelowej 68,3 zł. Wood&Company podniósł cenę docelową akcji Kruka do 73 zł, podtrzymując rekomendację _ kupuj _. Analitycy Espirito Santo zwiększyli cenę docelową dla spółki do 70 zł.Kurs akcji Kruka spada w środę o godz. 12.42 o 3,3 proc. do 61,4 zł.

Polish Enterprise Fund IV posiada również akcje innej spółki z sektora finansowego notowanej na GPW - Magellana. Fundusz EI ma 4.412.500 akcji Magellana, które stanowią 67,73 proc. kapitału spółki.W środę o godz. 12.42 kurs akcji Magellana spada o 0,8 proc. do 52,5 zł.

Tagi: mag, krk, gpw, bre, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz