Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jest nowa rekomendacja i cena docelowa dla Zelmera

0
Podziel się:

Analitycy Trigon DM, w raporcie z 14 sierpnia, rozpoczęli wydawanie rekomedacji dla spółki Zelmer od zalecenia akumuluj, wyznaczając cenę docelową jednej akcji spółki na 31,8 zł.

Jest nowa rekomendacja i cena docelowa dla Zelmera
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

*Analitycy Trigon DM, w raporcie z 14 sierpnia, rozpoczęli wydawanie rekomedacji dla spółki Zelmer od zalecenia _ akumuluj _, wyznaczając cenę docelową jednej akcji spółki na 31,8 zł. *

Raport został przygotowany przy kursie 27,9 zł. Analitycy Trigon DM spodziewają się, że w II kwartale sprzedaż grupy sięgnie ok. 137 mln zł, czyli będzie o 9,5 proc. większa niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

_ Jednocześnie spodziewamy się zwiększenia rdr marży brutto na sprzedaży. Sądzimy, że do jej poprawy przyczyniły się: wyższa efektywność produkcji w nowym zakładzie oraz wzrost udziału wyżej rentownej sprzedaży zagranicznej. Czynniki te będą pozytywnie wpływały na marżę grupy również w kolejnych okresach _ - skomentowali.

Ich zdaniem, w II kwartale grupa zrealizowała zysk EBITDA w wysokości ok. 7,8 mln zł, a w całym półroczu około 22,4 mln PLN (przed rokiem 21,2 mln zł). Zgodnie z ich prognozami osiągnięty w II kwartale wynik netto był bliski zera, a w całym I półroczu wyniósł ok. 7 mln zł.

_ Wysoka sezonowość sprawi, że o wyniku za cały 2012 rok zdecyduje rozpoczynający się właśnie sezon sprzedaży. Spółka podtrzymuje swoje założenia ze strategii mówiące o 10-proc. wzroście przychodów rdr i marży EBITDA na poziomie 10 proc. Zgodnie z naszymi prognozami w całym roku grupa powinna zrealizować EBITDA na poziomie około 73 mln zł. Zysk netto szacujemy na około 35 mln zł _ - podali analitycy Trigon DM w raporcie.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)