Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jest ugoda w sprawie Stadionu Narodowego

0
Podziel się:

W ramach ugody uzgodniono, że nastąpi zmiana lidera konsorcjum, który teraz zostanie Hydrobudowa Polska.

Jest ugoda w sprawie Stadionu Narodowego
(Dmitry Kalinovsky/Dreamstime)
bEUfyHdx

Konsorcjum spółek realizujących budowę Stadionu Narodowego w Warszawie podpisało ugodę z Narodowym Centrum Sportu - poinformował PBG w komunikacie.

Ugoda zakłada nowy termin zakończenia prac - 29 listopada 2011 roku.

W skład konsorcjum wchodzą Alpine Bau Deutschland, AG Alpine Bau GmbH, Alpine Construction Polska, Hydrobudowa Polska i PBG.

bEUfyHdz

W ramach ugody uzgodniono, że nastąpi zmiana lidera konsorcjum. Dotychczas był nim Alpine Bau Deutschland, teraz jego miejsce zajęła Hydrobudowa Polska.

_ - Strony ugody uzgodniły, że zmiana lidera konsorcjum wykonawcy nie będzie skutkować modyfikacją relacji pomiędzy wykonawcą a zamawiającym w pozostałym zakresie, w szczególności wszyscy członkowie konsorcjum wykonawcy pozostaną solidarnie odpowiedzialni za wykonanie umowy _ - napisano w komunikacie.

Ustalono, że kara umowna na wypadek odstąpienia od umowy przez zamawiającego z winy wykonawcy wynosić będzie 20 procent całości wynagrodzenia netto.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t90233.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/hydrobudowa;polska;bedzie;odpowiadac;za;budowe;stadionu;narodowego,19,0,847635.html) Hydrobudowa Polska będzie odpowiadać za budowę Stadionu Narodowego Hydrobudowa Polska stanie na czele konsorcjum budującego stadion narodowy. Termin zakończenia budowy będzie przedłużony do 30 listopada.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t87481.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/hydrobudowa;polska;podpisze;umowy;o;wartosci;987;mln;zlotych,197,0,829125.html) Hydrobudowa Polska podpisze umowy o wartości 987 mln złotych Na przełomie maja i czerwca Hydrobudowa Polska planuje podpisać umowy o wartości brutto 978,9 mln zł. PBG liczy na powrót wyceny tej spółki do poziomów z lipca 2010 roku
[ ( http://static1.money.pl/i/h/85/t35157.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/pbg;prognozuje;200;milionow;zlotych;zysku;netto,98,0,808546.html) PBG prognozuje 200 milionów złotych zysku netto Grupa PBG oczekuje w 2011 roku około 230 mln zł skonsolidowanego zysku z działalności operacyjnej i przychodów w wysokości około 2,3 mld złotych.
bEUfyHea
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)