Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
18.09.2012 17:46

Jest wyższa rekomendacja dla KGHM-u

DI BRE podwyższył rekomendację dla KGHM do kupuj, cenę docelową do 165,4 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Waszkiewicz/Reporter)

*Analitycy DI BRE w raporcie z 12 września podwyższyli rekomendację dla KGHM do _ kupuj _ z _ trzymaj _, podwyższając cenę docelową akcji spółki do 165,4 zł. *

Rekomendacja została wydana przy cenie 142,8 zł, natomiast we wtorek o 16.20 jedna akcja spółki wyceniana była na 151,2 zł.

_ Działania banków centralnych i pakiet stymulacyjny w Chinach powinny pozytywnie wpływać na ceny metali przemysłowych, w tym szczególnie na miedź, której fundamenty (popyt-podaż) pozostają stabilne (pomimo wyraźnego osłabienia światowego wzrostu gospodarczego) _ - napisano w rekomendacji.

_ Ponieważ wyniki KGHM nie zależą od lokalnego makro, które znajduje się we wczesnej fazie spowolnienia, spośród spółek z WIG20, KGHM daje najlepszą i najszybszą (wyniki) ekspozycję na oczekiwane ożywienie światowej gospodarki. Podwyższamy prognozowane ceny miedzi i innych metali, co implikuje wzrost ceny docelowej do 165,4 PLN za akcję (+34 proc.). Biorąc pod uwagę obecną cenę akcji, zalecamy kupno akcji spółki (poprzednio trzymaj) _ - dodano.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz