Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jest zgoda na przejęcie Banku Ochrony Środowiska

0
Podziel się:

Minister Środowiska, Jan Szyszko, zgodził się na zakup akcji Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) przez przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). / ISB /

Minister Środowiska, Jan Szyszko, zgodził się na zakup akcji Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) przez przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Szwedzka grupa bankowa, Skandinaviska Enskilda Banken (SEB), posiadająca obecnie 47,5% akcji BOŚ, postanowiła w ubiegłym tygodniu o sprzedaży wszystkich posiadanych akcji polskiego banku na rzecz NFOŚiGW, który posiada obecnie 44,35% akcji BOŚ, a po przejęciu walorów od SEB będzie posiadał, wraz z funduszami wojewódzkimi, 97% kapitału i ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu banku. Tym samym zakończył się konflikt między głównymi akcjonariuszami banku.

SEB podał, że wartość transakcji wyniesie 576.862.724 zł, co odpowiada cenie 92 zł za akcję.

Finalizacja transakcji ma nastąpić do połowy 2006 roku.

Po trzech kwartałach zysk netto BOŚ wyniósł 34,67 mln zł wobec 26,99 mln zł rok wcześniej. W całym roku zysk netto banku powinien być według zapowiedzi lepszy niż ubiegłoroczne 37,21 mln zł.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)