Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
vic
13.03.2012 15:20

JSW na inwestycje przeznaczy 1,7 mld złotych

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup i budowę rzeczowych aktywów trwałych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

JSW zamierza w 2012 roku ponieść nakłady na zakup i budowę rzeczowych aktywów trwałych w wysokości prawie 1,7 mld zł wobec 1,48 mld zł w 2011 roku. Przedstawiciele JSW poinformowali, że CAPEX uwzględnia planowane wydatki w segmencie koksowniczym i nakłady na energetykę.

_ CAPEX uwzględnia wydatki w koksowni Victoria i rozwój w części energetycznej _ - powiedział prezes Jarosław Zagórowski.

Andrzej Tor, członek zarządu, poinformował, że z planowanej kwoty ok. 980 mln zł mają pochłonąć wydatki w sektorze górniczym.

_ - Sektor koksowniczy to kwota 108 mln zł, sektor energetyczny ok. 100 mln zł, pozostałe sektory ok. 100 mln zł. 300 mln zł jest związane z aktywacją wyrobisk górniczych _ - powiedział.

_ - W 2012 roku w sektorach pozagórniczych pewne inwestycje się rozpoczną _ - dodał.

W 2011 roku nakłady inwestycyjne na rzeczowe aktywa trwałe wyniosły ok. 1,48 mld zł. Spółka wydała też ok. 560 mln zł na akwizycje WZK Victoria i PEC w Jastrzębiu.

W segmencie węglowym JSW buduje nowy poziom wydobywczy 1290 w kopalni Budryk. Planuje udostępnienie i zagospodarowanie złoża _ Pawłowice 1 _ i budowę nowego poziomu w KWK Pniówek. JSW chce też udostępnić nowe złoża _ Bzie-Dębina 1 - Zachód _ i _ Bzie-Dębina 2 - Zachód _.

W segmencie koksowym planowana jest m.in. modernizacja baterii koksowych w Koksowni Przyjaźń.

Spółka zamierza wybudować blok fluidalny w EC Zofiówka i jednostkę energetyczną o mocy 65 MW spalającą gaz koksowniczy w Koksowni Przyjaźń.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: vic, tor, jsw, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz