Notowania

pge
19.04.2013 10:04

JSW przejmie po PGE projekt w Opolu? Nie wykluczone

- Jednym ze scenariuszy, który bierzemy pod uwagę, jest przejęcie odpowiedzialności za projekt przez JSW, być może jako uczestnika konsorcjum - powiedział wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Rząd rozmawia z JSW o realizacji projektu inwestycyjnego w Opolu. Spółka wyraziła wstępne zainteresowanie projektem - poinformował wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz._ _

_ - Jednym ze scenariuszy, który bierzemy pod uwagę, jest przejęcie odpowiedzialności za projekt przez JSW, być może jako uczestnika konsorcjum _ - powiedział wiceminister cytowany przez Bloomberga.

Dodał, że JSW wyraziło wstępne zainteresowanie projektem.

W czwartek podczas posiedzenia sejmu wiceminister skarbu Paweł Tamborski informował, że MSP analizuje nową formułę realizacji projektu w Opolu.

PGE zrezygnowała z inwestycji w budowę nowych bloków w Elektrowni Opole opalanych węglem kamiennym. W opinii spółki, zmiany na rynku energetycznym oraz w otoczeniu makroekonomicznym ograniczyły efektywność ekonomiczną tej inwestycji dla PGE.

Premier Donald Tusk poinformował niedawno, że rząd i PGE, po wycofaniu się z inwestycji w rozbudowę bloków energetycznych w Opolu, będą szukać nowych optymalnych rozwiązań w celu zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski bez naruszania interesów giełdowej spółki.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że PGE jest gotowa do rozmów z podmiotami, które zainteresowane byłyby kontynuacją projektu budowy bloków.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: pge, jsw, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz