Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

JSW zainteresowane okazyjnymi przejęciami

JSW jest zainteresowane okazyjnymi przejęciami aktywów wydobywczych, przygląda się m.in. niektórym aktywom Katowickiego Holdingu Węglowego i Kompanii Węglowej. Spółka nie zakłada przejęcia całego KHW czy KW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jsw.pl)

JSW jest zainteresowane okazyjnymi przejęciami aktywów wydobywczych, przygląda się m.in. niektórym aktywom Katowickiego Holdingu Węglowego i Kompanii Węglowej. Spółka nie zakłada przejęcia całego KHW czy KW - poinformował Jarosław Zagórowski, prezes spółki._ _

_ - Przypatrujemy się Dębieńsku, patrzymy w jakiej kondycji są KHW i Kompania Węglowa czy się nie pojawią jakieś aktywa, które te spółki by chciałby sprzedać _ - powiedział prezes.

Zaznaczył, że spółka nie jest zainteresowana przejęcia całego KHW._ - Cały KHW jest dużym problemem, natomiast niektóre jego aktywa są ciekawe. To samo może dotyczyć KW _ - powiedział.

Zagórowski poinformował, że obecnie JSW nie prowadzi żadnych rozmów dotyczących przejęć._ - Nie mamy sygnałów by coś się na rynku działo, ale spokojnie czekamy. Czas może przynieść niespodzianki _ - powiedział.

_ - Skupiamy się na rozwoju organicznym, skłonność do wydawania gotówki jest niewielka. Jeśli będą okazje i będziemy mogli przejąć bazę zasobową to gotówka się przyda _ - dodał.

Prezes wyjaśnił, że spółka byłaby zainteresowana aktywami wydobywczymi węgla koksowego albo energetycznego, ale tego drugiego tylko pod warunkiem, że możliwe byłoby wydobycie przy niskich kosztach.

Tagi: jastrzębska spółka węglowa, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz