Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kary dla dziewięciu firm

0
Podziel się:

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) na wtorkowym posiedzeniu nałożyła kary na dziewięć firm

- poinformowała komisja w komunikacie.

KPWIG nałożyła 175.000 zł kary na Dom Maklerski Elimar SA za nieprawidłowości w obsłudze i rozliczaniu zleceń z odroczoną płatnością, braki formalnych zleceń oraz naruszanie wskaźników finansowych.

Komisja ukarała również Bank Gospodarki Żywnościowej SA jako podmiot prowadzący działalność maklerską karą pieniężną w wysokości 10.000 zł za nieprawidłowości w obsłudze zleceń z odroczoną płatnością w stosunku do klientów jednego z POK-ów BGŻ.

Karę w wysokości 10.000 zł dostały cztery spółki: Techmex, Miro-Mark, Macrosoft oraz Comarch, które nie przekazały do KPWiG wykazu akcjonariuszy uprawnionych do udziału w WZA oraz nie podały do wiadomości publicznej wykazu akcjonariuszy posiadających co najmniej 5 proc. głosów na WZA.

Mniejszą karę, w wysokości 5.000 zł, komisja nałożyła na Krak-Brokers, Izolację–Jarocin oraz Animex za niewypełnienie tylko jednego z tych obowiązków.

Societe Generale Investments Ltd. otrzymał zgodę KPWiG na nabycie akcji spółki SG Securities Polska SA w liczbie, która spowoduje przekroczenie 50 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

Komisja zgodziła się również, aby DZ Bank AG Deutsche Zentral –Genossenschaftsbank nabył akcje Domu Maklerskiego AmerBrokers SA w liczbie powodującej przekroczenie 50 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

KPWiG zezwoliła CAIB Securities na prowadzenie poza rynkiem regulowanym wtórnego obrotu papierami wartościowymi spółki Techmex. Dom Maklerski Amerbrokers może prowadzić wtórny obrót akcjami Banku Amerykańskiego w Polsce.

Komisja zatwierdziła zmiany w regulaminie Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych dotyczące obniżenia pobieranych opłat.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)