Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KE wzywa Polskę do wdrożenia przepisów dot. usługi opłaty elektronicznej

0
Podziel się
KE wzywa Polskę do wdrożenia przepisów dot. usługi opłaty elektronicznej
bEhvTpuJ

Komisja Europejska wezwała Polskę do wdrożenia przepisów unijnych dotyczących usługi opłaty elektronicznej, podała KE. Komisja poczeka na wyjaśnienia dwa miesiące, potem wniesie sprawę do Trybunału Sprawiedliwości UE.

Komisja Europejska wezwała Polskę do dostosowania przepisów krajowych do decyzji Komisji w sprawie definicji europejskiej usługi opłaty elektronicznej (EETS; 2009/750/WE). EETS (ang. European Electronic Toll Service) umożliwi jego użytkownikom przejeżdżanie przez bramki elektronicznego systemu pobierania opłat w całej Europie i uiszczanie na nich opłat za pomocą jednego urządzenia pokładowego i na podstawie jednej umowy z dostawcą EETS, co znacznie ułatwi handel ponadgraniczny i zmniejszy koszty, podała KE.

"Europejska usługa opłaty elektronicznej powinna była zostać udostępniona użytkownikom dużych pojazdów w państwach członkowskich, które wprowadziły krajowe systemy elektronicznego pobierania opłat, najpóźniej do 8 października 2012 r. Polska nie wprowadziła środków niezbędnych do skutecznego ustanowienia dostawców EETS" - czytamy w komunikacie.

bEhvTpuL

Polska ma dwa miesiące na powiadomienie Komisji o środkach przyjętych w celu zapewnienia pełnej zgodności z prawem unijnym, w przeciwnym razie KE może podjąć decyzję o wniesieniu sprawy przeciwko niej do Trybunału Sprawiedliwości UE.

bEhvTpvm
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)