Notowania

kghm
15-11-2018 (15:32)

KGHM nie wykona planu. Inwestycje w tym roku będą mniejsze

KGHM do końca września zainwestował ponad 1,2 mld zł. To oznacza, że prawie 2,7 mld zł planowanych nakładów nie zostaną w tym roku w pełni zrealizowane. Władze spółki przekonują jednak, że z żadnych projektów nie rezygnują.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MARCIN RUTKIEWICZ/REPORTER)
Inwestycje będą w tym roku mniejsze niż planowały władze KGHM.

Wykonanie planowanych nakładów inwestycyjnych w KGHM Polska Miedź, a więc jednej z najważniejszych państwowych spółek wydobywczych, będzie na poziomie około 86 proc. W ocenie Adama Bugajczuka, wiceprezesa do spraw rozwoju, nie oznacza to rezygnacji z żadnego z projektów, a jedynie przesunięcie części z nich w czasie.

- Z przewidzianych 2 mld 670 mln zł mamy wykonanie na poziomie 1 mld 232 mln zł po trzecim kwartale. Prognozujemy, że ono będzie na poziomie 86 proc. zakładanego budżetu - powiedział Bugajski podczas konferencji prasowej.

- Najważniejsza informacja jest taka, że żaden z projektów rozwojowych nie jest zatrzymany. My dziś jesteśmy we wszystkich projektach, realizujemy je, natomiast przesuwa się harmonogram - zapewnia.

Wiceprezes podkreśla, że KGHM nie wycofuje się ani z projektów realizowanych przez spółkę-matkę, ani realizowanych w grupie, np. usuwania wąskich gardeł w projekcie Sierra Gorda.

Sierra Gorda będzie zyskowna. KGHM musi nad nią jednak nadal pracować

Władze KGHM poinformowały też, że planują na przyszły rok wzrost produkcji miedzi na poziomie całej grupy i oczekują, że w związku z tym spadnie koszt jednostkowy wydobycia. Jednocześnie spółka spodziewa się wzrostu cen miedzi na rynku w przyszłym roku.

- Chcemy przede wszystkim wejść na większe przeroby w hutach i nieznaczny wzrost w zakresie produkcji miedzi w całym KGHM - wskazuje Radosław Stach, wiceprezes odpowiedzialny za produkcję.

Stach poinformował także, że na podstawie obserwowanych zapasów miedzi na świecie i tego, "co się dzieje na rynku chińskim" KGHM zakłada na przyszły rok "bardziej optymistyczną" cenę miedzi. Powinna rosnąć.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, ale nie tylko. Działa również w Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

Tagi: kghm, inwestycje, plan, wyniki, miedź, giełda, wiadomości, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-11-2018

JanosikInwestycje muszą być mniejsze bo dojna krowa już ledwo zipie. Poobwieszali się na tym biednym KGHM jak winogrona.

20-11-2018

andrzejNa każdego misiewicza, obajtka itp. musi paru pracowników pracować, to i skąd mają być wysokie zyski czy nakłady na inwestycje. Najpierw pasożytów z … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)