Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
miedź
06.11.2018 07:41

KGHM podpisał umowę z chińskim koncernem. Szacowana wartość to nawet 14,5 mld zł

Polski gigant od przyszłego roku, przez kolejnej pięć lat, będzie dostarczał koncernowi China Minmetals Nonferrous Metals katody miedziane. Wartość kontraktu wyniesie od ponad 6 mld zł do blisko 14,4 mld zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Beata Zawrzel/REPORTER)
Prezes KGHM, Marcin Chludziński

KGHM Polska Miedź o podpisaniu ramowej umowy z China Minmetals Nonferrous Metals poinformował w komunikacie. Kontrakt zastąpi obecnie obowiązującą umowę zawartą w 2016 roku.

Umowa przewiduje sprzedaż i dostawę katod miedzianych na przestrzeni pięciu lat 2019-2023. Jak poinformował KGHM szacowana wartość umowy, w zależności od poziomu wykorzystania opcji ilościowej, wynosi od 1,59 mld dol. (6,03 mld zł) do 3,82 mld dol. (14,47 mld zł).

Katody miedziane produkowane są w Hutach Miedzi Głogów oraz Hucie Miedzi Legnica.

Zobacz też: * *W Chinach liczą się szczegóły. Różnicę robi nawet opakowanie

Podpisanie kontraktu miało miejsce podczas pierwszej edycji targów China International Import Expo w Szanghaju. Polska reprezentowana była na nich między innymi przez KGHM Polska Miedź oraz jej spółkę zależną zajmującą się produkcją maszyn górniczych - KGHM Zanam. Polska Miedź została przez organizatorów zaproszona do wystawienia w specjalnym pawilonie „High Tech”.

- Bardzo ważna jest dla nas stabilność dostaw i wysoka jakość produktów - podkreślił Guo Wenqing, prezes Minmetals. - Ponad 20 lat konstruktywnej współpracy z KGHM pokazało nam, że możemy ufać Polakom. Cieszymy się, że nasza kooperacja się rozwija i że możemy być ambasadorem KGHM na rynku chińskim.

- Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z China Minmetals - powiedział prezes KGHM Marcin Chludziński. - To dzięki nim możemy wykorzystać ogromy potencjał, który posiada rynek chiński. Fundamentem naszej współpracy jest podejście „win-win” - dbamy o to, aby z naszej kooperacji korzyści wyciągały obie strony. Na tym budujemy też polską markę w Chinach - dodał.

China International Import Expo w odróżnieniu od typowych targów międzynarodowych, pozwala promować się w Chinach przedsiębiorstwom, które już są lub chciałyby zostać eksporterami do Państwa Środka. Partnerem wydarzenia jest między innymi Światowa Organizacja Handlu (WTO), a uczestnikami przedstawiciele gospodarek całego świata.

- Uczestnicząc w tym wydarzeniu chcemy wzmocnić naszą współpracę z rynkiem chińskim i wprowadzić inne produkty wytwarzane przez grupę KGHM, takie jak srebro, złoto, ołów rafinowany, molibden, kwas siarkowy, siarczan niklu i selen. Promujemy również inne spółki z naszej grupy kapitałowej i ich produkty - dodał Chludziński.

Polska Miedź jest obecna na chińskim rynku od 21 lat. Od czasu zawarcia pierwszej umowy handlowej z China Minmetals, KGHM wyeksportował do Państwa Środka ponad 1,3 miliona ton katod miedzianych. Chiny są największym konsumentem surowców na świecie i jednocześnie czołowym odbiorcą produktów, towarów i usług oferowanych przez KGHM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: miedź, kghm, kgh, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-11-2018

HhjTragedia, trzeba sprzedawać drut a nie katody

06-11-2018

PrzezornyKGHM to ci ktorzy stracili 10 miliardow zlotych w Chile. Ciekawe jak im pojdzie z Chinczykami???

06-11-2018

MorycIle można stracić na tym interesie ?

Rozwiń komentarze (41)