Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Będzie nowy prezes KGHM. Obecny nie startuje w konkursie

Będzie nowy prezes KGHM. Obecny nie startuje w konkursie

Od lewej prezes Rafał Pawełczak oraz członkowie zarzadu: Ryszard Jaśkowski i Stefan Świątkowski. Fot. money.pl na podst. mat. pras. KGHM
Od lewej prezes Rafał Pawełczak oraz członkowie zarzadu: Ryszard Jaśkowski i Stefan Świątkowski.

Trwają poszukiwania nowych ludzi do zarządu państwowego KGHM-u. Wiadomo już, że w nowym składzie zabraknie obecnego prezesa i wiceprezesa.

Prezes KGHM Polska Miedź Rafał Pawełczak i wiceprezes ds. finansowych Stefan Świątkowski nie biorą udziału w konkursie na prezesa i czterech wiceprezesów - informuje spółka. To oznacza, że składający się obecnie z tylko trzech osób zarząd będzie wkrótce bardzo mocno przemeblowany.

Przypomnijmy, że pod koniec maja rada nadzorcza KGHM zdecydowała o rozpoczęciu postępowania kwalifikacyjnego do władz spółki. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane były do 9 czerwca. Do tego czasu kandydatury Rafała Pawełczaka i Stefana Świątkowskiego nie wpłynęły.

Rozmowy kwalifikacyjne ze zgłoszonymi kandydatami na prezesa zaplanowane są na 21 czerwca, a z kandydatami na wiceprezesów - 21 i 22 czerwca.

KGHM zainwestuje w Polsce 10 mld zł


Zamieszanie kadrowe w jednej z największych państwowych spółek rozpoczęła niespodziewana dymisja prezesa Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego i wiceprezesa Michała jezioro w marcu. Nieoficjalne doniesienia mówiły o politycznej decyzji i walce o wpływy polityków PiS.

O co toczy się gra? Pod względem zarobków, mowa o miesięcznym wynagrodzeniu prezesa rzędu 120 tys. zł, a wiceprezesa blisko 90 tys. zł. Na podobne stawki można liczyć i obecnie.

Były prezes Radosław Domagalski-Łabędzki był od grudnia 2015 do października 2016 roku wiceministrem rozwoju. W fotelu szefa KGHM zasiadł pod koniec października 2016 roku. Zastąpił na nim Krzysztofa Skórę.

Po dymisji za sterami KGHM pojawił się tymczasowo Rafał Pawełczak, który jednocześnie pełni ciągle rolę wiceprezesa ds. rozwoju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Fazi
2018-06-15 15:01
Mam duże obawy czy KGHM przetrwa dalsze rządy PiS. Tak fatalnych wyników produkcyjnych nie było od dawna. Jedyne co ratuje sytuacje to wzglednie wysokie ceny miedzi. Koryto plus działa
Bison
2018-06-14 12:14
Ja z kolei polecam inwestycje na Hot forex
jajco
2018-06-14 09:01
w takim tempie to czy prezes wogóle zdążył odwiedzić biuro?
Pokaż wszystkie komentarze (5)