Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KGHM ma plan na środki ze sprzedaży Dialogu

0
Podziel się:

KGHM Polska Miedź, który poinformował wczoraj o sprzedaży Telefonii Dialog, pozyskane środki chce przeznaczyć na inwestycje w bazę zasobową, hutnictwo oraz sektor energetyczny.

KGHM ma plan na środki ze sprzedaży Dialogu
(KGHM)

KGHM Polska Miedź, który poinformował wczoraj o sprzedaży Telefonii Dialog, pozyskane środki chce przeznaczyć na inwestycje w bazę zasobową, hutnictwo oraz sektor energetyczny, wynika z wypowiedzi prezesa Herberta Wirtha. Wartość transakcji to 944 mln złotych.

_ - Jesteśmy zadowoleni z rezultatu przeprowadzonego procesu sprzedaży i wierzymy, że transakcja pomoże Dialogowi dalej się rozwijać na konkurencyjnym rynku telekomunikacyjnym. Środki pozyskane ze sprzedaży Dialogu pozwolą na zwiększanie skali inwestycji w rozwój bazy zasobowej, hutnictwo oraz w sektor energetyczny, zgodnie ze strategią KGHM _ - powiedział Wirth. Netia zapłaci za Dialog w gotówce.

_ Implikowana wartość przedsiębiorstwa Dialogu wynosi 890 mln zł, co stanowi wielokrotność 6.4x zanualizowanego skonsolidowanego zysku EBITDA dla Grupy Dialog za I półrocze 2011 roku w wysokości 139 mln zł. Po dodaniu gotówki netto Dialogu na dzień 31 maja 2011 roku kwota nabycia akcji Dialogu szacowana jest na 944 mln zł i będzie powiększona o odsetki w wysokości 4,76 proc. w skali roku, od kwoty nabycia akcji Dialogu pomiędzy datą 31 maja 2011 roku, a datą zamknięcia transakcji _ - czytamy dalej w komunikacie.

Na początku września, w Krynicy, Wirth informował, że nawet ponad połowa z planowanej do 2018 roku kwoty 20 mld zł inwestycji KGHM Polska Miedź może zostać przeznaczona na projekty akwizycyjne w segmencie wydobywczym.

W I połowie 2011 roku spółka miała 4315,55 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 2396,36 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 11221,17 mln zł wobec 7811,78 mln złotych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)