Notowania

kgh
29.02.2012 15:46

KGHM przejmuje kanadyjską spółkę Quadra

Przejęcie kanadyjskiej spółki nastąpi najpóźniej do piątego marca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KGHM)

Minister Przemysłu Kanady wydał zgodę dla KGHM na przeprowadzenie kupna 100 procent kapitału kanadyjskiej spółki górniczej Quadra FNX Mining.

Powyższa zgoda stanowi spełnienie ostatniego warunku zawieszającego zamknięcie transakcji - poinformował KGHM w komunikacie. Quadra podała, że spodziewa się zamknięcia transakcji 5 marca.

W wyniku transakcji, KGHM, poprzez kontrolowaną w 100 procent spółkę celową, utworzoną wg prawa British Columbia, nabędzie od dotychczasowych akcjonariuszy, w ramach procedury przejęcia rekomendowanego przez Radę Dyrektorów Quadra FNX (Plan of Arrangement), akcje spółki Quadra FNX stanowiące 100 procent kapitału zakładowego tej spółki.

Wcześniej rzecznik KGHM mówił, że decyzja ministerstwa przemysłu Kanady dla KGHM w sprawie przejęcia Quadra FNX ma zapaść nie później niż 29 lutego, a zamknięcie transakcji powinno nastąpić w ciągu dwóch dni od decyzji kanadyjskiego ministerstwa.

_ - Spodziewamy się, że transakcja zostanie zamknięta 5 marca _ - poinformowała Quadra.

Quadra FNX jest średniej wielkości spółką górniczą z siedzibami: w Vancouver oraz Toronto w Kanadzie, a akcje spółki notowane są na giełdzie w Toronto. Łączna skonsolidowana produkcja Quadra FNX Mining w 2011 roku wyniosła 99,8 tysięcy ton miedzi, 103 tysiące uncji metali szlachetnych oraz 4,5 tysiąca ton niklu.

Według danych na koniec września 2011 r., przychody Quadra FNX wyniosły 326,2 mln dolarów (amerykańskich), co oznaczało wzrost o 26 procent w porównaniu z końcem września 2010 r.

Zasoby KGHM po przejęciu Quadra FNX zwiększą się o 28 procent do 37,4 mln ton miedzi w złożu z obecnych 29,3 mln ton, plasując KGHM na czwartym miejscu na świecie.

KGHM podpisał w grudniu 2011 roku warunkową zobowiązującą umowę, w ramach której lubińska spółka nabędzie od dotychczasowych akcjonariuszy kanadyjskiej spółki górniczej Quadry FNX 100 proc. jej akcji za 2,87 mld CAD (ok. 9,44 mld zł).

Tagi: kgh, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz