Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kgh
24.09.2007 10:44

KGHM: Toczą się rozmowy w sprawie PAK

Ministerstwo Skarbu Państwa otrzymało od KGHM Polska Miedź stanowisko spółki w sprawie zaangażowania się kapitałowego KGHM w zespół elektrowni Pątnów Adamów Konin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)

Ministerstwo Skarbu Państwa otrzymało od KGHM Polska Miedź stanowisko spółki w sprawie zaangażowania się kapitałowego KGHM w zespół elektrowni Pątnów Adamów Konin.

"Ministerstwo Skarbu Państwa zapoznało się ze stanowiskiem KGHM Polska Miedź SA, które przedstawiło koncepcję zaangażowania się kapitałowego w zespół elektrowni Pątnów Adamów Konin" - napisano w komunikacie MSP.

"Kolegium MSP w dniu 21 września 2007 r. analizowało przedmiotowy dokument. Ze względu na stopień skomplikowania projektu, kolegium postanowiło o przeprowadzeniu dalszych analiz potwierdzających zasadność takiego zaangażowania" - dodano.

Zdaniem rzecznika MSP Pawła Kozyry, wstępna analiza stanowiska może potrwać około tygodnia.

"To jest propozycja KGHM zaangażowania się kapitałowego w ZE PAK, przedstawiona w piątek. Przeglądamy ją i stwierdzamy, że trzeba ją przeanalizować. Myślę, że kolejne informacje na ten temat przekażemy za tydzień" - powiedział PAP Kozyra.

_ Według nieoficjalnych informacji, w poniedziałek 24 września zarząd KGHM będzie kontynuował obrady w sprawie ZE PAK. _"Zarząd obradował w piątek i obrady zostały przerwane do poniedziałku. Myślę, że wkrótce się rozpoczną" - powiedział PAP anonimowy rozmówca.

Z wypowiedzi informatora PAP wynika, że tematem obrad będzie oferta, jaką KGHM chce złożyć na pakiet ZE PAK.

Na początku sierpnia tego roku agencja Bloomberg podała, że KGHM złożył ofertę Elektrimowi na należący do niego pakiet ZE PAK. Spółka chciała za 46 proc. akcji ZE PAK zapłacić około 1 mld zł.

Tymczasem, główny akcjonariusz Elektrimu Zygmunt Solorz-Żak odrzuca ofertę KGHM z powodu zbyt niskiej ceny. Elektrim zwrócił się do Ministerstwa Skarbu Państwa z żądaniem przekazania należących do Skarbu Państwa akcji Zespołu Elektrowni PAK.

Elektrim uważa, że wypełnił zapisy umowy prywatyzacyjnej oraz powyższego porozumienia, co daje mu podstawę do domagania się przeniesienia akcji.

Skarb Państwa odrzucił żądania Elektrimu. Opowiada się on za tym, żeby Elektrim sprzedał swoje akcje PAK-u nowemu inwestorowi, którym ma być KGHM.

Skarb Państwa ma obecnie 50 proc. akcji ZE PAK, a Elektrim 45,93 proc. Reszta należy do osób indywidualnych.

Tagi: kgh, kghm, pak, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz