Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KGHM wymienia zarząd. Pracę straciły trzy osoby

0
Podziel się:

Na wniosek prezesa odwołano osoby odpowiedzialne za finanse, zarządzanie oraz rozwój spółki.

Na zdj. Herbert Wirth
Na zdj. Herbert Wirth (Jacek Waszkiewicz/Reporter)
bEEvoUHV

Rada nadzorcza KGHM na wniosek prezesa Herberta Wirtha wymieniła dzisiaj trzech członków zarządu spółki - podała firma w komunikacie. Jako główny powód zmian wskazano _ konieczność wzmocnienia spójności działań i konsolidacji Grupy Kapitałowej KGHM _.

aktualizacja: 21:53

_ - Rada nadzorcza KGHM Polska Miedź SA odwołała dzisiaj ze składu zarządu Włodzimierza Kicińskiego, odpowiadającego za finanse oraz Adama Sawickiego, który zarządzał sprawami korporacyjnymi. Rada przyjęła również do wiadomości motywowaną względami osobistymi rezygnację Doroty Włoch ze stanowiska wiceprezesa zarządu do spraw rozwoju _ - napisano w komunikacie.

bEEvoUHX

W skład zarządu KGHM Polska Miedź rada nadzorcza powołała Jarosława Romanowskiego, Marcina Chmielewskiego i Jacka Kardelę. _ - Warunki makroekonomiczne ostatnio nam nie sprzyjają. Musimy zewrzeć szyki i podjąć intensywne, skuteczne działania na rzecz wzrostu wartości naszej spółki i całej grupy kapitałowej KGHM. Jestem przekonany, że w tym składzie zarząd będzie prowadził spójne, ukierunkowane na rozwój działania, z korzyścią dla samej spółki i naszych akcjonariuszy _ - wyjaśnił, cytowany w komunikacie, prezes KGHM Herbert Wirth.

Zgodnie z informacją Jarosław Romanowski będzie pierwszym wiceprezesem zarządu odpowiedzialnym za sprawy finansowe. Spółka wskazała, że przez wiele lat związany z KGHM, dysponuje ogromnym doświadczeniem w obszarze finansów w sektorze związanym z obsługą specyficznych potrzeb KGHM. Obecnie jest członkiem zarządu KGHM International.

Marcin Chmielewski będzie odpowiadał za sprawy korporacyjne. Dotychczas, jako prezes zarządu KGHM TFI zarządzał grupą spółek wchodzących w skład portfela KGHM TFI.

Jacek Kardela będzie odpowiadał za sprawy rozwoju spółki. _ - W ostatnich latach zarządzał Dolnośląską Fabryką Maszyn Zanam-Legmet - obecnie KGHM Zanam, doprowadzając do wzrostu jakości oraz asortymentu produkcji tej firmy, przy jednoczesnym budowaniu nowych miejsc pracy _ - napisano.

bEEvoUId

Notowania KGHM na warszawskiej giełdzie w ostatnich trzech miesiącach

W komunikacie podano ponadto, że zarząd przedstawił radzie nadzorczej informację na temat prac nad aktualizacją obowiązującej strategii spółki oraz przebiegu realizowanych w KGHM projektów strategicznych.

Notowana na warszawskim parkiecie KGHM jest jednym z największych na świecie producentów miedzi i największym producentem srebra. Posiada kopalnie w Polsce, USA, Kanadzie i Chile. Spółka realizuje projekty wydobywcze w Niemczech, Chile, Kanadzie i na Grenlandii. Do KGHM należą m.in. huty miedzi w Legnicy i Głogowie. Ponad 31,7 proc. akcji firmy ma Skarb Państwa.

bEEvoUIe
Czytaj więcej w Money.pl
KGHM i Puławy mają list intencyjny w sprawie... KGHM i Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych "Fosfory", spółka zależna Grupy Azoty Zakłady Azotowe "Puławy", podpisały list intencyjny w sprawie współpracy przy zagospodarowaniu złóż surowców chemicznych.
Spółka dnia: Potentat miedziowy opublikował wyniki Niższe ceny czerwonego metalu przełożyły się na zysk netto spółki KGHM.
Są ostateczne decyzje w sprawie atomówki PGE, KGHM, Tauron i Enea uzgodniły zasadnicze warunki projektu jądrowego.
bEEvoUIy
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)