Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KGHM zdecydował o wypłacie dywidendy, 3 zł na akcję

0
Podziel się

Spółka z zysku za 2009 rok wypłaci 600 mln złotych. W ubiegłym roku było to 2,336 mld złotych.

KGHM zdecydował o wypłacie dywidendy, 3 zł na akcję
(Kazimierz S. Ożóg/Wikipedia)
bEhQCqEl

Walne zgromadzenie KGHM przyjęło wniosek zarządu, by z zysku netto za 2009 rok wypłacić 600 mln zł dywidendy, co daje 3 zł na akcję. Tym samym resort skarbu zaakceptował propozycję zarządu. Zysk netto KGHM wyniósł w 2009 roku 2,54 mld złotych.

Przedstawiciel ministerstwa skarbu nie wnioskował o zmianę propozycji wypłaty dywidendy, przedstawioną przez zarząd KGHM. Jedynie jeden z akcjonariuszy indywidualnych złożył wniosek o zwiększenie dywidendy do 5 zł, wniosek został jednak odrzucony.

_ - Argumenty przedstawione przez zarząd, dotyczące podziału zysku za 2009 r. i projektów inwestycyjnych, są w pełni zrozumiałe i akceptowane przez MSP _ - powiedział Andrzej Dworzycki, przedstawiciel resortu skarbu.

bEhQCqEn

Spółka tłumaczyła wcześniej, że rekomendacja podziału zysku wynika przede wszystkim ze znacznej zmienności notowań miedzi i kursu walutowego, planowanego zapotrzebowania spółki na środki finansowe oraz wysokiego poziomu wypłaconych dywidend w latach poprzednich. Pozostawiona w spółce kwota, czyli 1,94 mld zł, miała zasilić kapitał zapasowy i zostać przeznaczona na inwestycje.

Dniem dywidendy jest 17 czerwca, a dniem wypłaty dywidendy 8 lipca.

Z zysku za 2008 r. KGHM na dywidendę przeznaczył 2,336 mld zł, co dało 11,68 zł na akcję. Zysk netto KGHM wyniósł w 2008 roku 2,9 mld złotych.

bEhQCqEO
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)