Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KIO oddaliła odwołanie Pol-Aquy w przetargu na Łódź Fabryczną

0
Podziel się:

Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie złożone przez konsorcjum Dragados i Pol-Aqua w przetargu na budowę stacji Łódź Fabryczna

KIO oddaliła odwołanie Pol-Aquy w przetargu na Łódź Fabryczną
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bESnAPyt

Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie złożone przez konsorcjum Dragados i Pol-Aqua w przetargu na budowę stacji Łódź Fabryczna - poinformował przewodniczący składu sędziowskiego.

Na początku kwietnia PKP PLK otworzyło oferty pięciu podmiotów dopuszczonych do ich złożenia. Najniższą ofertę, o wartości netto 1,25 mld zł, złożyła Pol-Aqua w konsorcjum z hiszpańskim Dragadosem. Z kolei w połowie kwietnia Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał wykluczyć Pol-Aquę z przetargu na budowę stacji Łódź Fabryczna.

Inwestor wybrał wykonawcę z czterech ofert, które pozostały w przetargu. W tej sytuacji jako najkorzystniejszą wybrano ofertę konsorcjum Torpolu (grupa Polimex)
, o wartości 1,43 mld zł.

bESnAPyv

Konsorcjum Pol-Aqua, a także Hydrobudowa i Budimex wniosły protesty od decyzji PKP PLK o wyborze oferty konsorcjum Torpol, jako najkorzystniejszej w tym przetargu.

Pol-Aqua wcześniej informowała, że w jej ocenie PKP PLK może nalegać na wniesienie skargi kasacyjnej na wyrok sądu wykluczający konsorcjum Pol-Aquy z przetargu na budowę stacji Łódź Fabryczna i jeśli skarga ta zostanie uwzględniona podpisać umowę z tym konsorcjum. W przeciwnym razie postępowanie powinno być unieważnione. Zdaniem tej spółki niedopuszczalne było kontynuowanie obecnego przetargu z wykluczeniem Pol-Aquy.

bESnAPyB
bESnAPyW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)