Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

KNF i tajwański nadzór mają porozumienie o współpracy dot. sektora fintech

0
Podziel się:

Warszawa, 06.03.2018 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) oraz tajwański organ nadzoru - Financial Supervisory Commission (FSC) podpisały umowę o współpracy w zakresie innowacji finansowych, określającą m.in. ramy kooperacji dotyczącej wymiany informacji, a także możliwych wspólnych projektów, podał KNF. 

KNF i tajwański nadzór mają porozumienie o współpracy dot. sektora fintech

"Określone w dokumencie ramy współpracy umożliwiają obu organom kierowanie przedsiębiorstw (start-upów) do swojego odpowiednika, zapewniają wsparcie umożliwiające lepsze zrozumienie reżimu regulacyjnego w każdej z jurysdykcji oraz możliwość dzielenia się informacjami na temat rynków i innowacji w zakresie usług finansowych" - czytamy w komunikacie.

Porozumienie ułatwi obu organom nadzoru współpracę dotyczącą sektora fintech oraz stworzy więcej możliwości dla przedsiębiorstw z branży fintech z Tajwanu i Polski chcących rozszerzyć swoją działalność na obu rynkach, podano również.

KNF wskazał, że Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) od początku ub. roku koordynuje prace zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych, w skład w którego wchodzą zarówno instytucje publiczne jak i przedstawiciele instytucji rynku finansowego (zarówno nadzorowanych, jak i nie nadzorowanych). Ponadto Urząd uruchomił 'Program Innovation Hub', w ramach którego prowadzi dialog z firmami z sektora fintech, zapewniając im pomoc.

"FSC, w celu promocji innowacyjnych usług finansowych i rozwoju branży Fintech, uruchomiła szereg dodatkowych programów i środków oraz zaangażowała znaczne zasoby, aby Tajwan stał się hubem fintech. Jednym z nich jest tzw. Fintech Space, mający na celu wsparcie startupów z sektora Fintech, budowanie cyfrowego środowiska finansowego itp. Ponadto z końcem 2017 r. uchwalono ustawę o rozwoju technologii finansowych i eksperymentów innowacyjnych" - czytamy także.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)