Notowania

lts
25.11.2008 09:30

KNF bada raport UniCredit na temat Lotosu

UniCredit obniżył cenę docelową dla akcji Lotosu do zera. KNF sprawdza, na jakiej podstawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Komisja Nadzoru Finansowego bada sprawę raportu UniCredit, który obniżył cenę docelową dla akcji Lotosu do zera. Wyniki badania powinny być znane w ciągu dnia lub dwóch.

_ - Udało nam się ustalić już dużo. Mamy rozpoczęte postępowanie w Komisji Nadzoru Finansowego. (...) Tego typu postępowania prowadzimy na tym etapie tylko i wyłącznie w trybie nadzorczym i niejawnym _ - powiedział w TVN CNBC Biznes Stanisław Kluza, przewodniczący KNF.

Dodał, że komisja bada odważne, znacząco odbiegające od przekonań rynku analizy pod kątem ich ewentualnego wpływu na kurs i na zachowania inwestorów. Sprawdza też czy sposób ich sporządzenia jest rzetelny.

_ - W tym przypadku taką analizę rzetelności na pewno przeprowadzimy _ - powiedział Kluza. _ - Jeśli instytucja podaje raport z tak śmiałymi wynikami, bardzo ważną rzeczą jest, by on był nie tylko podporządkowany formule jednozdaniowej rekomendacji, ale by również była tam przedstawiona pełna metodologia uzyskania tego wyniku _ - dodał.

Kluza poinformował, że ważne będzie również czy grupa lub jej analityk w jakiś sposób angażowali się kapitałowo w Lotos.

Zdaniem przewodniczącego, komisja zakończy prace nad raportem w ciągu jednego, dwóch dni.

Analityk UniCredit Robert Rethy obniżył cenę docelową jednej akcji Lotosu do zera z 25 zł i podtrzymał rekomendację _ sprzedaj _, wskazując, że jest ponad 50-proc. prawdopodobieństwo, że Lotos może nie przetrwać.

Tymczasem zarząd gdańskiej spółki uznał wnioski zawarte w raporcie Unicredit za bezpodstawne i zapowiedział wystąpienie o ochronę praw spółki na drodze prawnej.

W poniedziałek na zamknięciu za jedną akcję Lotosu płacono 12,82 zł, po 6-proc. spadku.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Lotos się broni. Pozwie UniCredit? ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/lotos;sie;broni;pozwie;unicredit,198,0,388550.html )
* [ **Lotos nie przetrwa? Analityk: Akcje warte 0 zł ** ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/lotos;nie;przetrwa;analityk;akcje;warte;0;zl,135,0,388487.html )
* [ Ujemne odpisy uderzą w wyniki Lotosu ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/ujemne;odpisy;uderza;w;wyniki;lotosu,41,0,388137.html ) 
* [ Lotos ma ze Statoil umowę na sprzedaż paliw ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/lotos;ma;ze;statoil;umowe;na;sprzedaz;paliw,115,0,387955.html )
* [ Kalendarium danych makroekonomicznych ]( http://www.money.pl/gielda/kalendarium_swiat/ )
* [ Rekomendacje spółek GPW ]( http://www.money.pl/gielda/rekomendacje/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: lts, kluza, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz