Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

KNF wstrzymała dopuszczenie do obrotu akcji Centrostalu

0
Podziel się:

Przewodniczący KNF Stanisław Kluza na podstawie upoważnienia Komisji nakazał wstrzymanie dopuszczenia akcji emisji nr 7. spółki Centrostal do obrotu na rynku regulowanym.

Przewodniczący KNF Stanisław Kluza na podstawie upoważnienia Komisji nakazał wstrzymanie dopuszczenia akcji emisji nr 7. spółki Centrostal do obrotu na rynku regulowanym do dnia 2 maja 2007 r. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

KNF podała w komunikacie, że zarzuty wobec spółki dotyczą aneksu, który wpłynął do komisji już po zatwierdzeniu przez komisję prospektu emisyjnego.

"Aneks zawiera informacje o przekroczeniu przez LODH Invest - The East European Fund w dniu 2 kwietnia 2007 r. progu 5% akcji Centrostalu oraz treść raportu rocznego spółki za 2006 r. wraz z opinią niezależnego biegłego rewidenta i raportem uzupełniającym opinię z przebiegu i rezultatów badania sprawozdania finansowego spółki za okres od dnia 1 stycznia 2006 r. do dnia 31 grudnia 2006 r." -podała KNF w komunikacie.

Zdaniem Komisji spółka nie dochowała obowiązku wynikającego z art. 51 ustawy o ofercie publicznej. "Spółka była w posiadaniu informacji stanowiących treść przedmiotowego aneksu i nie podjęła czynności mających na celu wypełnienie obowiązku wynikającego z art. 51 ust. 1 ustawy o ofercie. Centrostal nie dokonał odpowiedniej zmiany terminów przydziału akcji emisji nr 7, umożliwiającej inwestorom zapoznanie się z treścią przedmiotowego aneksu oraz ewentualne uchylenie się od skutków prawnych złożonych zapisów na akcje." - czytamy w komunikacie KNF.

Przydział akcji nowej emisji nastąpił między 5 a 10 kwietnia br.

"Komisja uznała, iż niezapewnienie inwestorom ustawowej możliwości uchylenia się od skutków prawnych złożonych zapisów na akcje oferowane stanowi naruszenie przez Centrostal przepisów prawa w związku z ubieganiem się o dopuszczenie papierów wartościowych do obrotu na rynku regulowanym." - podano w komunikacie.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)