Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koelner będzie skupował własne akcje

0
Podziel się:

Koelner rozważa przeprowadzenie wykupu części własnych akcji z rynku w celu umorzenia. Gdyby do tego doszło, wykup akcji mógłby objąć od 2 do 6 proc. , poinformował prezes spółki Radosław Koelner.

Koelner będzie skupował własne akcje
(EPA/PAP)

Koelner rozważa przeprowadzenie wykupu części własnych akcji z rynku w celu umorzenia. Gdyby do tego doszło, wykup akcji mógłby objąć od 2 do 6 proc. , poinformował prezes spółki Radosław Koelner.

- _ Zastanawiamy się nad skupem własnych akcji i ich umorzeniem. Uważamy, że spółka jest niedowartościowana _ - powiedział Koelner.

Dodał, że gdyby doszło do wykupu akcji, to ten proces mógłby objąć od 2 do 6 proc. wszystkich akcji spółki, a sam proces mógłby zostać przeprowadzony w tym roku.

Szef spółki powiedział też, że pierwsza wypłata dywidendy przez spółkę byłaby możliwa z zysku za rok 2008.

Koelenr poinformował w komunikacie przed poniedziałkową sesją, że planuje w tym roku osiągnięcie 794 mln zł przychodów, 50 mln zł zysku netto i 79 mln zł zysku operacyjnego.

Później na konferencji prezes spółki powiedział, że plany na rok 2009 zakładają wzrost przychodów do 1 mld zł, a zysku netto do- _ sporo ponad 50 mln zł _ .

- _ Dojście do poziomu przychodów wysokości 1 mld zł w 2009 roku jest jednym z najważniejszych naszych priorytetów _ - powiedział.

Zaznaczył jednak, że większy nacisk spółka kładzie na poprawę rentowności i powrót do poziomu 10 proc. netto.

Radosław Koelner zapowiedział, że chciałby, aby w następnych latach firma notowała przynajmniej dwucyfrowe wzrosty, zarówno jeśli chodzi o przychody, jak i zysk netto.

Koelner zapowiedział, że złe doświadczenia z ostatniego roku dotyczące korekty wyników ze względu na zmiany kursowe, skłania kierownictwo spółki do zabezpieczenia kursów w przyszłości.

- _ Niewykluczone, że zabezpieczymy się w całości przed różnicami kursowymi _ - powiedział.

Prezes powiedział też, że w połowie roku Koelner poda swoje plany dotyczące obecności Śrubeksu na GPW. Obecnie Koelner kontroluje 94,4 proc. Śrubeksu.

Od pewnego czasu kurs akcji Koelnera mocno spada. Powodem ponad 50 proc. przeceny są słabe wyniki spółki, która dwukrotnie korygowała prognozy na 2007 rok.

W poniedziałek o godzinie 13:10 kurs spółki spadał o 3,03 proc. do 25,21 zł.

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)