Notowania

koelner
30-11-2004 (10:59)

Koelner zyskał 9,1 proc. podczas debiutu na GPW

Cena akcji sprzedawanych serii A1 producenta i dystrybutora urządzeń budowlanych Koelner SA wyniosła na debiucie na warszawskiej giełdzie 12,00 zł, czyli była o 9,09 proc. wyższa od ceny emisyjnej./ ISB /

Podziel się
Dodaj komentarz

Cena akcji sprzedawanych serii A1 producenta i dystrybutora urządzeń budowlanych Koelner SA wyniosła na debiucie na warszawskiej giełdzie 12,00 zł, czyli była o 9,09% wyższa od ceny emisyjnej.

O godz. 10:30 cena akcji wynosiła 11,30 zł za walor, czyli 2,73% powyżej ceny odniesienia. Obrót akcjami Koelnera wyniósł do tej pory ok. 2,06 mln zł.

Prawa do akcji (PDA) B serii zadebiutowały ceną 11,10 zł, czyli 0,91% powyżej ceny odniesienia. O godz. 10:30 ich cena wynosiła 11,00 zł przy obrotach sięgających 5,19 mln zł.

Przewodniczący rady nadzorczej spółki Przemysław Koelner powiedział podczas uroczystości debiutu na GPW, że prognozowany na 2004 rok skonsolidowany zysk netto w wysokości 21 mln zł prawdopodobnie zostanie przekroczony. Koelner prognozuje tegoroczne przychody na poziomie 161 mln zł.

„Środki z publicznej emisji akcji zamierzamy wydać do końca 2005 roku” – powiedział także Koelner.

Według wcześniejszych zapowiedz, środki te mają zostać przeznaczone m.in. na rozbudowę potencjału produkcyjnego i logistycznego, rozwój sieci spółek zagranicznych, wprowadzenie nowych asortymentów produktów oraz rozbudowę sieci sprzedaży.

Koelner sprzedał wszystkie akcje nowej emisji serii B w liczbie 7 mln walorów oraz 1,2 mln akcji sprzedawanych serii A1. Cena akcji serii B i A1 wynosiła 11 zł za sztukę wobec przedziału cenowego ustalonego na 9-11 zł.

Przed debiutem na GPW akcje stanowiące 88,3% kapitału zakładowego Koelnera, należały do spółki komandytowej Amicus, kontrolowanej przez rodzinę Koelnerów. Pozostałe akcje znajdowały się w posiadaniu spółki zależnej Koelner Nieruchomości (5,4%) oraz osób prywatnych.

Grupa Koelner zajmuje się projektowaniem, wytwarzaniem i sprzedażą mocowań budowlanych i przemysłowych oraz sprzedażą narzędzi ręcznych i elektronarzędzi (blisko 2-proc. udział rynkowy w Polsce). W skład grupy Koelner wchodzi spółka produkcyjna i spółki dystrybucyjne w Polsce i za granicą.

Tagi: koelner, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz