Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejne fundusze indeksowe na GPW

0
Podziel się:

Już niedługo inwestorzy będą mogli inwestować w instrumenty odwzorowujące zachowanie giełdy amerykańskiej i niemieckiej.

Kolejne fundusze indeksowe na GPW
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Po Lyxor ETF WIG20, czyli funduszu odzwierciedlającym zachowanie głównego indeksu warszawskiego parkietu, polscy inwestorzy już w najbliższych dniach zyskają możliwość budowania portfela naśladującego również zagraniczne indeksy - amerykański S&P500 i *niemiecki DAX*.

- _ Fakt, że pierwszy ETF notowany na GPW, Lyxor ETF WIG20, został bardzo dobrze przyjęty przez inwestorów, zachęcił nas do wprowadzenia na polski rynek kolejnych _ _ funduszy. Lyxor ETF DAX oraz Lyxor ETF S&P 500 dadzą polskim _ _ inwestorom _ _ możliwość budowania portfela naśladującego zagraniczne indeksy - _komentuje Aleksandra Kosmulska, odpowiedzialna za rozwój Lyxor ETF w Europie Środkowej i Wschodniej.

ETF (_ Exchange Traded Fund _) to fundusz inwestycyjny, którego celem jest naśladowanie wyników określonych indeksów giełdowych. Tytuły uczestnictwa ETF są podobnie jak akcje, notowane na giełdzie, a ich kupno i sprzedaż są możliwe za pośrednictwem rachunku inwestycyjnego w dowolnym biurze maklerskim.

Pierwszym funduszem ETF notowanym na warszawskiej giełdzie był Lyxor ETF WIG20, który zadebiutował 22 września 2010 roku. Tytuły uczestnictwa kolejnych subfunduszy, Lyxor ETF DAX oraz Lyxor ETF S&P 500, będą notowane i rozliczane w polskich złotych. Ryzyko walutowe nie będzie pokrywane.

Pobierane od inwestora opłaty to prowizja maklerska oraz opłata za zarządzanie, odejmowana od wartości ETF-u proporcjonalnie do upływu czasu. Inwestowanie w tytuły uczestnictwa ETF nie jest obarczone żadnymi dodatkowymi opłatami manipulacyjnymi ani kosztami wejścia czy wyjścia.

Nad zapewnieniem płynności obrotu subfunduszy Lyxor ETF S&P 500 oraz Lyxor ETF DAX będą czuwać niezależni animatorzy rynku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t82361.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/pierwszy;fundusz;indeksowy;zadebiutowal;na;gpw,124,0,679804.html) Pierwszy fundusz indeksowy zadebiutował na GPW Sobolewski: To na świecie często wykorzystywane instrumenty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/19/t20499.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/pierwszy;fundusz;indeksowy;na;gpw,62,0,669246.html) Pierwszy fundusz indeksowy na GPW W tym miesiącu na GPW zadebiutuje pierwszy w Polsce ETF oparty o indeks WIG20 - Lyxor ETF WIG20.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t36588.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/na;jakich;spolkach;zarobisz;w;2011;roku,106,0,734058.html) Na jakich spółkach zarobisz w 2011 roku Za rok WIG20 będzie co najmniej 12 proc. wyżej niż dziś. Wcześniej czekają nas spadki.

Pierwszym funduszem ETF notowanym na warszawskiej giełdzie był Lyxor ETF WIG20, który zadebiutował 22 września 2010 roku. Tytuły uczestnictwa kolejnych subfunduszy, Lyxor ETF DAX oraz Lyxor ETF S&P 500, będą notowane i rozliczane w PLN. Ryzyko walutowe nie będzie pokrywane.

Pobierane od inwestora opłaty to prowizja maklerska oraz opłata za zarządzanie, odejmowana od wartości ETFu proporcjonalnie do upływu czasu. Inwestowanie w tytuły uczestnictwa ETF nie jest obarczone żadnymi dodatkowymi opłatami manipulacyjnymi ani kosztami wejścia czy wyjścia. Nad zapewnieniem płynności obrotu subfunduszy Lyxor ETF S&P 500 oraz Lyxor ETF DAX będą czuwać niezależni animatorzy rynku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)