Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
01.06.2011 15:59

Kolporter zapowiada poprawę wyników

Przygotowująca się oferty publicznej na GPW, spółka Kolporter, w przewiduje wzrost sprzedaży o ok. 10% w 2011 roku, poinformowała spółka w komunikacie. W I kw. 2011 przychody spółki wyniosły ok. 900 mln zł, EBITDA w tym okresie wyniosła 22,5 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Emily2k/Dreamstime)

_ Przeprowadzone w ubiegłym roku zmiany organizacyjne, czyli konsolidacja w ramach jednego podmiotu spółek Kolporter Dystrybucja Prasy, Kolporter Sieci Handlowe i Kolporter Service, już skutkują znacznie lepszymi w stosunku do 2010 r. wynikami. W 2011 r. przewidujemy wzrost sprzedaży o ok. 10 proc. Dynamika wzrostu poszczególnych pozycji wynikowych – EBITDA, zysku operacyjnego brutto i netto – będzie z pewnością jeszcze wyższa. Sprzedaż prasy jest stabilna, wyraźny wzrost widzimy natomiast w obszarze FMCG, usług elektronicznych oraz sprzedaży we własnej sieci detalicznej _ – powiedział członek zarządu Mirosław Serwatka.

Kolporter podtrzymał, że jeszcze w tym roku planuje debiut giełdowy. Spółka podała, że w I kw. 2011 wypracowała blisko 900 mln zł przychodów.

_ Od stycznia do marca 2011 roku Kolporter osiągnął wynik na działalności operacyjnej na poziomie 17 mln zł, EBITDA wyniosła 22,5 mln zł. Wynik finansowy brutto Kolportera to 15 mln zł. Dla porównania – 2010 rok spółka zakończyła z roczną sprzedażą na poziomie 3,4 mld zł, zyskiem brutto ponad 41 mln zł i wskaźnikiem EBITDA na poziomie 72 mln zł _ – czytamy w komunikacie.

Dystrybucja towarów FMCG to jeden z kluczowych segmentów działalności Kolportera. Spółka podała, że jest największym dystrybutorem prasy i jednym z największych dystrybutorów towarów FMCG w kraju.

Kolporter jest właścicielem ponad 870 saloników prasowych (w tym blisko 70 salonów premium Top-Press), rozwija również sieć własnych sklepów spożywczych w formacie convenience Dobry Wybór.

Spółka zbudowała największą w Polsce, zlokalizowaną w sklepach detalicznych, sieć 20 000 terminali do sprzedaży doładowań prepaid. Terminale realizują również akceptację kart płatniczych oraz inne usługi elektroniczne.

| |
| --- |

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz