Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kopex chce współpracować z fińską firmą

0
Podziel się:

Spółka podpisała umowę z przedsiębiorstwem o nazwie Miilux.

Kopex chce współpracować z fińską firmą
(Artem Merzlenko - Fotolia.com)
bEshosyJ

Kopex wraz ze spółką zależną Tagor podpisały umowę z fińską firmą Miilux dotyczącą stworzenia centrum logistyki i produkcji oraz prefabrykacji blach i wyrobów o własnościach trudnościeralnych z przeznaczeniem dla odbiorców z Europy Środkowej i Wschodniej.

Strony zobowiązały się do zawarcia do stycznia 2014 r. umowy utworzenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, pod firmą Miilux Poland, której początkowy kapitał zakładowy w PLN będzie wynosił równowartość 100 tys. euro.

Udziałowcami spółki Miilux Poland będą: Millux (jako udziałowiec większościowy) i Tagor z udziałami do 20 procent kapitału zakładowego.

bEshosyL

_ - W kolejnym etapie planowane jest podwyższenie kapitału zakładowego spółki Miilux Poland, w tym także poprzez wniesienie aportem przez Millux własności kompletnej linii obróbki cieplnej blach trudnościeralnych wraz z wszystkimi niezbędnymi technologiami, a ze strony Tagor poprzez wniesienie aportem własności części hali produkcyjnej wraz z prawem użytkowania wieczystego gruntu _ - podano w komunikacie.

Przewidywany docelowy udział Millux w kapitale zakładowym Miilux Poland będzie wynosił nie mniej niż 66 procent, a przewidywany docelowy udział Tagor to maksymalnie 34 procent.

Kopex ocenia, że pierwsze efekty z tytułu podpisania umowy o współpracy z Miilux pojawią się w latach kolejnych, począwszy od roku 2014.

bEshoszm
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)