Notowania

grk
12.03.2009 21:00

Kościuszko podwyższy kapitał

Walne Zgromadzenie spółki restauracyjnej Grupa Kościuszko zdecyduje 20 marca o zmianach w statucie, które upoważnią zarząd do podwyższania kapitału w ramach kapitału docelowego, wynika z projektów uchwał na walne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Walne Zgromadzenie spółki restauracyjnej Grupa Kościuszko zdecyduje 20 marca o zmianach w statucie, które upoważnią zarząd do podwyższania kapitału w ramach kapitału docelowego, wynika z projektów uchwał na walne.

_ Zarząd spółki jest upoważniony, na podstawie art. 444 kodeksu spółek handlowych, przez okres nie dłuższy niż 3 lata, licząc od dnia 20 marca 2009 roku, do podwyższenia kapitału zakładowego o kwotę nie wyższą niż 815.664,00 zł. _ - czytamy w projekcie zmian statutu spółki.

W uzasadnieniu propozycji zmiany statutu czytamy, że podyktowana jest potrzebą umożliwienia spółce bardziej elastycznego działania.

_ W obecnej sytuacji rynkowej proponowane rozwiązanie ułatwi spółce zdobywanie finansowania na inwestycje. Zaproponowane rozwiązanie pozwoli na uniknięcie konieczności zmian w Statucie, zaoszczędzić koszty zwołania i odbycia Walnego Zgromadzenia, a także umożliwi dostosowanie wysokości kapitału zakładowego do odpowiedniej koniunktury na rynku kapitałowym. Zarząd Spółki będzie miał możliwość oferowania akcji w nowej emisji znacznie szybciej i w najbardziej dogodnym dla Spółki momencie. Dzięki temu w dyspozycji Zarządu Spółki znajdzie się skuteczne narzędzie reagowania w razie zmieniających się realiów gospodarczych, co trudniej osiągnąć poprzez procedurę zwykłego podwyższenia kapitału zakładowego _ - głosi uzasadnienie.

Narastająco w I-IV kw. 2008 roku spółka miała 12,08 mln zł zysku netto wobec 3,73 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 31,77 mln zł wobec 7,30 mln zł.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: grk, art, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz