Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KOV planuje łącznie ok. 20 odwiertów na Ukrainie, w Syrii i Brunei

0
Podziel się

Co najmniej 12 odwiertów na Ukrainie, dwa odwierty w Syrii oraz do sześciu odwiertów w Brunei.

KOV planuje łącznie ok. 20 odwiertów na Ukrainie, w Syrii i Brunei
(Seesea/Dreamstime)
bEiSaQtN

Kulczyk Oil Ventures planuje wykonać w tym roku łącznie co najmniej 12 odwiertów na Ukrainie, dwa odwierty w Syrii oraz do sześciu odwiertów w Brunei, wynika ze sprawozdania kierownictwa z działalności za 2010 rok.

_ W roku 2011 spółka zamierza wykonać przynajmniej pięć odwiertów na Ukrainie oraz wykonać lub ponownie wykonać przynajmniej siedem odwiertów, a dodatkowo uruchomić programy stymulacji wydobycia, w tym między innymi szczelinowanie i selektywnego zakwaszania do sześciu odwiertów. Po włączeniu odwiertów do eksploatacji przewiduje się znaczący wzrost wydobycia, z aktualnego poziomu ok. 6 000 Mcfe dziennie (brutto) _ - głosi sprawozdanie, dołączone do raportu rocznego.

Spółka zamierza ponadto przeprowadzić program badań sejsmicznych na Ukrainie, zmierzający do określenia nowych możliwości koncesyjnych.

bEiSaQtP

_ W Syrii spółka planuje wykonanie i przetestowanie dwóch odwiertów. Po ukończeniu odwiertów spółka przewiduje, że całość jej zobowiązań wynikających z koncesji poszukiwawczej zostanie zrealizowana _ - czytamy dalej.

W Brunei KOV planuje wykonanie do sześciu odwiertów oraz przetestowanie do siedmiu odwiertów. _ Spółka zamierza ponadto pozyskiwać i przetwarzać linie sejsmiczne 2D. Spółka spodziewa się, że do końca 2011 r. będą kontynuowane zobowiązania wynikające z Etapu 2 dla Bloku L. Dla Blok M, spółka przewiduje wypełnienie wszystkich zobowiązań Etapu 1 i dalszą realizację zobowiązań Etapu 2 _ - napisano także w sprawozdaniu.

Spółka podkreśla, że wszystkie jej potwierdzone i prawdopodobne rezerwy znajdują się na Ukrainie. Według stanu na koniec ub.r., potwierdzone i prawdopodobne rezerwy (netto) ropy naftowej wynosiły 140 Mbbl, zaś gazu ziemnego - łącznie 33 689 MM cf.

KOV miał 18,62 mln USD skonsolidowanej straty netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2010 roku wobec 12,20 mln USDstraty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży ropy naftowej i gazu ziemnego wyniosły w ub.r. 8,95 mln USD.

bEiSaQtV
bEiSaQuq
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)