Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KPWiG dopuściła 3 nowe spółki do publicznego obrotu

0
Podziel się:

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) dopuściła do publicznego obrotu trzy nowe spółki: CCC SA, Drozapol-Profil SA i Dwory SA./ ISB /

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) dopuściła do publicznego obrotu trzy nowe spółki, podała komisja we wtorkowym komunikacie.

Na dzisiejszym posiedzeniu KPWiG dopuściła do publicznego obrotu akcje trzech spółek: CCC SA, Drozapol-Profil SA i Firmy Chemicznej Dwory SA.

Głównymi udziałowcami CCC są dwie osoby fizyczne: Dariusz Miłek (72,98% głosów na WZ) i Leszek Gączorek (22,30% głosów). Spółka wstępnie planowała pozyskać z rynku około 50 mln zł.

Producent i dystrybutor obuwia CCC posiada 207 salonów franczyzowych i 60 sklepów własnych.

W ofercie publicznej spółka zamierza zaoferować inwestorom 8 mln akcji. Oferującym akcje będzie CA IB Securities.

W publicznej ofercie Firmy Chemicznej Dwory znajdą się akcje dotychczasowych udziałowców. Łącznie będzie to 9.746.653 akcji serii A zwykłych na okaziciela o wartości nominalnej 2,01 zł.

Sprzedającymi walory spółki są Foksal Narodowy Fundusz Inwestycyjny (NFI) (5.781.182 akcji) Jupiter NFI (525.538 akcji) NFI Magna Polonia (245.892) i Skarb Państwa (3.194.041).

Według zapowiedzi spółki 80% akcji oferowanych przez Dom Maklerski BZ WBK będzie skierowana do inwestorów instytucjonalnych.

Ostatnią spółkę dopuszczoną przez KPWiG jest Drozapol-Profil. Firma z Bydgoszczy jest dystrybutorem wyrobów hutniczych w Polsce północno-zachodniej.

Celem strategicznym spółki jest zwiększanie jej wartości dla akcjonariuszy poprzez utrzymanie rosnącego trendu sprzedaży i zysków oraz umocnienie pozycji na rynku dystrybucji wyrobów hutniczych.

Głównymi udziałowcami spółki są Wojciech i Grażyna Rybka, posiadający odpowiednio 50,18 i 49,82% głosów na WZ.

W publicznej ofercie znajdzie się 6.350.000 akcji. Podmiotem oferującym będzie BDM PKO BP.

W tym roku KPWiG dopuściła do publicznego obrotu papiery wartościowe już 33 nowe spółki. Na posiedzeniu omówiono też wnioski trzech innych spółek. Konieczne okazały się jednak drobne poprawki w prospektach emisyjnych. Po uwzględnieniu uwag Komisji dopuszczenia będą mogły nastąpić w najbliższym czasie w trybie uchwał obiegowych.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)