Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KPWiG dopuściła do obrotu akcje 4 spółek, w tym węgierskiego MOL-a

0
Podziel się:

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd dopuściła do obrotu publicznego akcje czterech spółek: węgierskiego koncernu paliwowego MOL, Atlanta-Poland, Cinema City oraz niemieckiej spółki bmp / ISB /

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) dopuściła do obrotu publicznego akcje czterech spółek: węgierskiego koncernu paliwowego MOL, Atlanta-Poland, Cinema City oraz niemieckiej spółki bmp, podała KPWiG w piątkowym komunikacie.

Komisja podała, że otrzymała także w piątek dokument potwierdzający zatwierdzenie przez Giełdę Papierów Wartościowych we Frankfurcie nad Menem prospektu emisyjnego spółki bmp AG, co oznacza, że akcje spółki zostały w dniu dzisiejszym dopuszczone do publicznego obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

„To pierwsza zagraniczna spółka dopuszczona do publicznego obrotu w Polsce na podstawie jednolitego paszportu europejskiego [...] W tym roku w publicznym obrocie znalazło się już 37 nowych spółek” – podano.

Fundusz venture capital bmp, udziałowiec m.in. Bankiera.pl, podało wcześniej w piątek, że akcje spółki zadebiutują na GPW oraz dołączą do notowanych już we Frankfurcie 16 grudnia.

Atlanta Poland zajmująca się handlem surowcami do produkcji cukierniczej i piekarniczej, a także przetwórstwem orzechów, zaoferuje inwestorom 1.265.850 nowych akcji serii F oraz 100.000 nowych akcji serii G.

Według wcześniejszych informacji, Atlanta Poland chciała pozyskać z GPW ok. 15 mln zł.

Głównym akcjonariuszem spółki jest Rockfield Trading Limited z siedzibą na Cyprze, która ma 99,9967% akcji Emitenta.

Cinema City International NV z siedzibą w Holandii zaoferuje w publicznej ofercie 10.000.000 akcji nowej emisji oraz 4.950.000 istniejących akcji w ramach oferty sprzedaży.

Spółka podawała wcześniej, że chce pozyskać z GPW ok. 100 mln zł. Do końca 2005 roku planuje zbudować dziewięć multipleksów.

Komisja dopuściła też do obrotu 110.361.617 akcji zwykłych imiennych Serii A węgierskiej spółki paliwowej MOL, w tym: 108.618.197 akcji wyemitowanych i 1.743.420 akcji, które składają się na kapitał warunkowy spółki utworzony w związku z emisją obligacji zamiennych.

Akcje MOL wprowadzane do obrotu publicznego na mocy niniejszego prospektu stanowią 99,99% wyemitowanego kapitału zakładowego spółki i 100% akcji serii A notowanych na GPW w Budapeszcie.

Kwity depozytowe spółki (GDR) także są notowane na giełdzie luksemburskiej i londyńskiej.

Dotychczas na GPW notowane są dwie zagraniczne spółki – Bank Austria Creditanstalt (BACA) i węgierski koncern chemiczny BorsodChem.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)