Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KPWiG może w czerwcu dopuścić do obrotu cztery nowe spółki

0
Podziel się:

KPWiG może w czerwcu dopuścić do publicznego obrotu cztery nowe spółki w trybie obiegowym pod warunkiem przedstawienia przez nie prospektów uwzględniających uwagi Komisji - poinformował PAP Zbigniew Mrowiec, zastępca przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

KPWiG może w czerwcu dopuścić do publicznego obrotu cztery nowe spółki w trybie obiegowym pod warunkiem przedstawienia przez nie prospektów uwzględniających uwagi Komisji - poinformował PAP Zbigniew Mrowiec, zastępca przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG).

"Chyba wszystkie prospekty nowych spółek jakie były złożone zostały omówione od strony technicznej na ostatnim posiedzeniu Komisji. Teraz pozostała techniczna kwestia zapisów w prospektach, które musimy sprawdzić, a decyzje będą podejmowane w trybie obiegowym" - powiedział PAP Mrowiec.

"Omawiane było pięć nowych spółek, z czego jedna została dopuszczona. Jeszcze cztery spółki są przed decyzją w drodze uchwał obiegowych" - dodał.

Na wtorkowym posiedzeniu KPWiG dopuściła do publicznego obrotu 5.500.100 akcji spółki EMC Instytut Medyczny, z czego w publicznej ofercie znajdzie się 1.500.000 akcji serii C.

"Jeżeli w ciągu najbliższych dwóch-trzech dni prospekty z uwzględnieniem wszystkich uwag, tak jak to zostało uzgodnione, zostaną nam przedstawione to w przyszłym tygodniu spółki będą miały jeszcze czas na wydrukowanie i opublikowanie prospektów" - powiedział Mrowiec.

"Najprawdopodobniej uda się uniknąć sytuacji, w której złożone w Komisji prospekty wygasałyby w związku ze zmianą przepisów. Teraz zależy to wyłącznie od spółek, aby dały nam takie prospekty, na jakie się umówiliśmy" - dodał.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)